Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » KGFB kötésnél van lényege,...

KGFB kötésnél van lényege, hogy "nevesebb" biztosítónál kössem vagy én nézőpontomból a legolcsóbb ajánlat a legjobb mivel úgy is csak másik félnek fizetnének esetleges kár esetén?

Figyelt kérdés

A mostani biztosítom megemelte közel 30 ezerrel a biztosításom úgy, hogy se kárt nem csináltam, semmi esemény nem történt.. nem is értem. Most megnéztem és találtam jóval kedvezőbb ajánlatokat, de nem annyira ismert, legalábbis számomra biztositoknál. (netrisken)


Lehet nekem belőle bármilyen hátrány?


máj. 14. 16:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Legolcsóbbat
máj. 14. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Legolcsóbb. Patkány az összes, a legdrágább is ugyanúgy minden követ meg fog mozgatni egy károkozás esetén, hogy ne kelljen fizetnie.


A feláras esetekben a különbség inkább az "extrákban" rejlik, mert míg a legolcsóbb nem kínál kvázi semmit az alap KGFB-n kívül, addig egy drágább beletesz olyanokat, mint például ingyenes trélerezés ha lerobbansz, meg ilyenek, de hidd el, hogy ennél is ugyanúgy gondolkodnak, mint a KGFB-nél, azaz minden létező kifogást előkaparnak majd, hogy miért nem vagy rá jogosult, mert a szerződés 90%-a apróbetűs rész, amit úgysem olvasol el, aztán meg felhasználják ellened.


Szóval hiába ad a drágább extrákat, azzal is kb. kitörölheted a segged. Válaszd a legolcsóbbat. Ha valódi "extrákat" szeretnél, akkor köss Casco-t is.


Az áremelésről meg annyit, hogy a biztosítók (csak hogy lásd mekkora patkányok) arra építenek, hogy a paraszt úgyis elfelejti a lemondási határidőt, automatikusan megújul és már csak későn kap észbe, amikor már késő. Szóval alaposan megemeli a díjat és az ügyfél utólag már tehetetlen, ha nem figyelt oda. Szóval minden évben oda kell figyelni és kötelezően lemondani minden évben és újrakötni. Ugyanannál a biztosítónál is meg fogod kapni a régi árat, mert mint "új" ügyfél, az új szerződésre nem rakja rá azt az extra 30 ezer forintot.

máj. 14. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
mindig a legolcsóbbat érdemes, kivéve ha akarsz valami extra szolgáltatást igénybe venni, egyesek szoktak pl assistance-t adni, meg ilyenek.
máj. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%
Elméleti kérdés, de ha majdnem mindenki a legolcsóbbat választja, a "drágák" hogy nem csődöltek még be ügyfél-hiány miatt?
máj. 14. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
#4 Mert mindegyik másra ad kedvezményt, így mindenkinek más a legolcsóbb. Meg persze nem csak kötelező biztosítást árulnak a biztosítók. Na meg ugye kb. a semmire fizetsz, hisz ha fizetniük kell, vagy kibújnak alóla vagy sokszorosát fizeted utána vissza. Ki lehet számolni, hogy sehogy sem éri meg az ügyfélnek, de ami kötelező, az kötelező.
máj. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 krwkco ***** válasza:
0%

A felelősségbiztosító kiválasztása részben becsület kérdése. Mert ha szükség lesz rá, akkor nem nekem, hanem a vétlen károsultnak lesz velük vesződsége. Nem választanék rosszhírű KGFB biztosítót, akkor sem ha az lenne a legolcsóbb.

Mostanában nem nézten utána, de évekkel ezelőtt voltak olyan olcsó biztosítók (pl. valami egyesület), akiknek a garanciáját nem fogadták el a szervizek. Csak akkor vállalták a javítást, ha az ügyfél maga fizette a számlát és maga hajtotta be a biztosítón. Inkább másikat választottam, ami valamivel drágább volt.

máj. 14. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

becsület ?


Az egyik neves biztositonal A0-ban fizettem 48 ezret.


Ugyanennel B6-ban, ugyanennyit.


Majd ha a biztositok alkalmaznak bonusz rendszert, akkor beszelhetunk "becsület"-rol.


Mert az nem bonusz rendszer, hogy nekem emelkedik a dijam 39-43-47-50 meg 68 000 ezerre, amit nem vartam meg.

Balesetmentesen.


Bolondot csinalnak az emberbol, hogy figyelgetni kell, ne mulasszam el a hataridot, idoben valtsak, ne legyen duplaja a dijam, mint amennyi realis.

máj. 15. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

#7


Pontosan, én is maradnék itt ha maradna a díj vagy akár minimálisan emelkedne, de bohócnak néznek azzal, hogy 30 ezerrel megemelik "hűségük" gyanánt, mikor nem okoztam balesetet. Én más biztosítok valahogy tudják ugyanúgy 30-40 ezerrel olcsóbban adni.

máj. 15. 16:36
 9/14 anonim ***** válasza:
#8 Mint már írtam korábban, ott is biztosan 30 ezerrel olcsóbb lesz, annyi mint korábban, ha újrakötöd.
máj. 15. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

#9


Netrisk alapján nem, és mivel próbálnak átverni, így nem fogok ezzel hozzájuk fordulni mivel közel a határidő, szimplán megkötöm máshol.

máj. 15. 16:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!