Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Aprilia SX 50-ből fekete olaj...

Aprilia SX 50-ből fekete olaj folyik, mi okozhatja?

Figyelt kérdés
A motorom egy 2021-es Aprilia SX 50 Factory, eddig semmi baja nem volt, de most onnan ahol a kipufogócső kiválik a blokkból elkezdett folyni fekete színű olaj, a motoron gianelli kipufogó van, én azt gondolom hogy a tömítés lehet rossz de nem vagyok biztos benne, tudnátok tanácsot adni?

máj. 22. 19:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Ige, valószínűleg a tömítés lehet a gond. De ezen felül is nem lehet,hogy sok vagy nem megfelelő minőségű 2T olajat kap?
máj. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Elvileg Motul 710 2T van benne 100-as benzinnel 1:50-es keverékben aminek jónak kéne lennie, nem tudom pontosan mivel pár hete vettük a motort és még nem kellett újratölteni
máj. 22. 20:35
 3/6 anonim ***** válasza:
De benzinbe van keverve,vagy megy a különolajzás(is) ?
máj. 22. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nincs különolajzás, mint írtam 1:40 és 1:50 között kéne lennie a keveréknek.
máj. 22. 20:48
 5/6 anonim ***** válasza:

Kéne 🙂

Én Motul 510-est használok, különolajzással, és mikor le volt véve a henger, akkor a dugattyun és a hengerfejen alig volt korom, olyan jól elégett az olaj. Ennek függvényében, rendesen bekevert benzinnel nálad se szabadna nagyon olajosan járnia. Bár van aki biztosra megy,és többet tesz az olajból. Rosszabik eset ha szimeringes, és a hajtóműolajat eszi.

máj. 22. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Teljesen normális hogy onnan folyik az olaj. D50b blokkon nincs ott tömítés. Ameddig a motor jól megy addig nincs baj az olajjal.

Az olaj is jó amit használsz, a keverék aránya is.

máj. 23. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!