Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Benzines használtautó vételnél...

Benzines használtautó vételnél meg szokták engedni hogy kivegyük megnézni a gyújtógyertyákat?

Figyelt kérdés
A motor állapotáról jó visszajelzést lehet kapni a gyújtógyertyák égésképéről, plusz a kipufogó belsejének kinézetéből is. Ezeket ellenőrizve lehet tudni, hogy mennyire lett szervizelve és milyen állapotnak örvend a motorja az autónak. Ezt ha nem engedik meg, akkor valamit sumákolnak?
máj. 23. 01:39
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
73%
Ne viccelj, én még a vezérműtengelyt is ki szoktam venni vásárlás előtt. Aki nem engedi, az valami takargatni akar :)
máj. 23. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
83%

Érdekes a kérdés, mert még egy fizetett átvizsgálás során sem jellemző, hogy megbontsák a motort.

Esetleg ha szervizben történik az átvizsgálás, de azt, hogy az ismeretlen vevő jelölt neki álljon a gyertyát kitekerni, teljesen érthető, ha a tulaj nem engedi.

Ilyen formán akkor bonthatja tovább, aztán meg közli, hogy neki nem kell, rakd össze magadnak...

máj. 23. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
82%
A gyertyákat (és az alátétet) illő előírt nyomatékra húzni, hogy stabilan álljon és ne okozzon károsodást. Bolond, aki egy vadidegennek megengedi, hogy beleturkáljon a motorba.
máj. 23. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Ha gond van a motorral én biztosan nem állnék nézegetni, hogy a gyertya-e. Máskülönben meg semmi nem indokolja a gyertya megnézését.
máj. 23. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
32%
4 NGK gyertya árát kifizeted + a munkámat akkor kiszedem neked, de az 60 000 ft, ha neked megéri akkor nekem duplán.
máj. 23. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
#5 60.000 ft 4 gyertyáért és 4 csavar csavargatásáért 😂🤡 Annyiért én is megcsinálom bárkinek, lehet hozni 🤡🤡🤡
máj. 23. 04:23
 7/18 anonim ***** válasza:
83%

A sajátod annyiszor szeded ki amennyiszer akarod.

De leginkább azok az ilyen okoskodók akiknek fingja nincs az autókhoz.

máj. 23. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
65%

Gyári minöségű gyertya 10-15000Ft/db bruttó kisker áron egy sz@rtarisznya Ignisbe. 🤡

[link]

Nemrég csináltam eggyet a bácsi örült, hogy 80.000-ért még olaj cserét is kapott. "Rendes" szervízben 120.000Ft-ot mondtak neki 4gyertya+összes szűrő+ fékfolyadék cserére, és az sem sok.

Ha az ilyen összegek megdöbbentenek a vármegye bérlet a neked való.

máj. 23. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

#8 Ez ugyanolyan jó bele, 25.000-ből megvan a 4 db 100.000 km-ig nincs vele baj. Gyertyacsere fél-1 órás munka rajta otthon alap szerszámokkal :) Látom a kényelem és nem hozzáértés kerül itt 3-4szeres árba... Aztán ki tudja melyik legszarabb olajat teszi bele a szerelő...


[link]

máj. 23. 06:21
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésed szempontjából fölösleges a vitátok, a lényeg, hogy a normális eladó sem engedi meg idegeneknek, hogy azok nekiálljanak gyertyát kitekerni.

Esetleg el lehet vinni szervizbe, ahol garancia is van a munkára -természetesen a vevő jelölt költsége.

Olyan esetben megtörténhet, hogy kiveszik a gyertyát, és műszerrel megnézik a hengerfalat, de nem néhány százezerért eladó autóknál.

máj. 23. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!