Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit jelent, hogy 1.8 ideges?

Mit jelent, hogy 1.8 ideges?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Egyik haverom mondta ma, hogy 1.8 ideges, én meg nevettem, de valójában nem is tudom mit jelent :D
máj. 23. 16:05
 1/5 anonim ***** válasza:
53%
Ezt már én is kérdeztem itt, hoyg mit jelent az hogy ideges egy autó. Állítólag a 90-es évek elején mikor a karburátor helyett bejöttek az injektoros autók, az "i" jelzés miatt hívták őket idegesnek. Legalábbis nekem ezt írták.
máj. 23. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem túl összetett akkor
máj. 23. 17:04
 3/5 anonim ***** válasza:
Na, itt is van az akkori kérdésem, csodálom, hoyg a kérdés kiírásakor nem láttad: https://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__autok-motorok__12..
máj. 23. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
46%

A kisebb, gyengébb szívóbenzines autókra szokás mondani. Annak idején, mikor a karburátort felváltották a különböző elektronikus befecskendező rendszerek, akkor terjedt el a hengerűrtartalom után írt "i" betű, ami jelzi, hogy befecskendezős (i mint injector). Pl. 1.6i, azaz 1.6L-es befecskendezős.



Mivel ezek a kisköbcentis motorok nem túl erősek, ezért pörgetni kell őket, hogy menjenek. Régen még inkább, mint most. A turbódízelesek kezdték el anno használni az "ideges" szót és a szó a hengerűrtartalom után írt "i" betűből származik. Az idegesség alatt a magas fordulatszámon való pörgést értik, persze gúnyosan. Ellenben a dízelmotorokon ott a turbó, ami miatt sokkal nyomatékosabbak, ráadásul sokkal alacsonyabb fordulatszámon üzemelnek a benzinesekhez képest.

máj. 23. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
2-2,5l-nel kisebb szivo benzinmotorra mondjak, mivel 3 ezer folott kell forgatni, hogy menjen. Azaz ha haladni akarsz, ordit a motor. Ahogy mar irtak, a szohasznalatot az "i" megjeloles erosen segitette. 😄
máj. 23. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!