Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Melyik forgalomból kivonás...

Melyik forgalomból kivonás mit jelent/mit takar a JSZP-n? Melyik esetben mik történhettek az autóval?

Figyelt kérdés

- Hivatalból ideiglenesen kivonva

- Hivatalból átmenetileg kivonva

- Kérelemre ideiglenesen kivonva

- Kérelemre átmenetileg kivonva

- Kérelemre végleg kivonva

- Kérelemre bontási átvételi igazolással véglegesen kivonva

- Átmenetiből végleg kivont jogszabály alapján


Ezekkel a forgalmi állapotokkkal lehet JSZP-n találkozni. De valaki tudja, melyik között mi a különbség? Melyik mit jelent vagy milyen esetben történik?

Van olyan autótok ami már nincs forgalomban? Melyik forgalmi állapot van rá beírva? Mi lett a sorsa az autónak?



jan. 9. 12:56
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Hivatalból ideiglenesen két témakör esetén szolták kivonni a járművet:

• a műszaki állapota biztonságos közúti közlekedésre alkalmatlan. Akkor helyezik vissza a forgalomba, ha ez az állapot megszüntetésre kerül.

• Nem a járműnek van baja, hanem az üzembentartó mulasztott: nem végezte el időre az átíratást, nincs érvényes KGFB a járműre, adott mértékű gépjárműadó tartozást halmozott fel, nem fizette meg határidőre a közlekedési közigazgatási bírságot. Akkor kerül megszüntetésre, ha megváltozik ez a helyzet. A kivonás időtartamára nem kell fizetni a KGFB-t és a gépjárműadót.


Hivatalból átmenetileg akkor vonják ki a járművet, ha külföldre adják el, vagy bejelentik, hogy ellopták.


Olyat nem találtam, hogy lehetne kérelemre átmenetileg kivonni járművet a forgalomból; csak olyat, hogy ideiglenesen.

Ezt az üzembentartó kérheti, egy alkalommal legfeljebb egy évig terjedő időtartamra. A kivonás napjait ő szabja meg, azzal a megkötéssel, hogy a kezdőnap nem lehet az ügyintézés napjánál korábbi nap, és a befejező nap legfeljebb egy évvel követheti a kezdőnapot. A kérelem ismételhető.

Olyankor szokták kérni, ha egy ideig nem használják a járművet, ugyanis a kivonás időtartama alatt szünetel a KGFB és gépjárműadó fizetési kötelezettség, így a 2300 Ft-os eljárási illeték fejében felesleges kiadás takarítható meg.


Kérelemre bontási átvételi igazolással véglegesen kivonva: ha a tulajdonos úgy dönt, hogy a járművet nem kívánja többé használni, és eladni sem akarja vagy tudja, akkor – mivel veszélyes hulladék – regisztrált bontóban leadhatja. Kilogrammonként valamennyi forintkát kap érte, de ami az ügyintézéshez fontos, kap bontási átvételi igazolást. Ezzel, rendszámmal, okmányokkal intézheti (kérheti) a forgalomból történő végleges kivonást. Végletes, a jármű többé nem helyezhető forgalomba. Kész, vége, nincs többé.


Átmenetiből végleg kivont jogszabály alapján: már volt az átmeneti kivonás.

Ha a külföldre eladott jármű ottani hatósága értesítést küld a nyilvántartásba vételről, akkor onnan számított, egyébként az eladás bejelentésétől számított öt év múlva, jogszabályi rendelkezés alapján, végleg kivonják a forgalomból.

Ugyanezt teszik, ha az ellopott jármű öt évig nem kerül elő.

Kész, vége, nincs többé.


┌ Van egy olyan Trabant 1.1, amit véglegesen vonattam ki a forgalomból. Először eladásra kínáltam, de hamar ráuntam a sok leprázásra, variálásra (üzembentartóival „venné meg”, stb.), csak épp az nem volt, hogy én fizessek. Ezt már nem vártam meg, úgyhogy felhívtam a legközelebbi regisztrált bontót. Két lehetőséget kínáltak: odaviszem, akkor kapok érte kilogrammonként 28 Ft-ot, vagy elszállítják, akkor nullás egyenleg van: nem kell fizetnem az elszállításért, de ők sem fizetnek az autóért. A bontó alkatrészeket tud belőle árulni.

Volt kérelmemre forgalomból ideiglenesen kivont autóm is; örököltem, nem volt szükségünk a használatára, viszont a rokonságban volt, aki érdeklődött utána, de külföldön dolgozott, úgy fél év múlva, hazatérése után vette meg. Addig „jegeltük”. ┘

jan. 10. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!