Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért megy el a robogó ereje...

Miért megy el a robogó ereje egy bizonyos sebesség tartományban?

Figyelt kérdés

Honda Today 50 4t karburátoros robogóról van szó. Tartott gáznál, álló helyből megindul szépen, kb. 25km/h-ig gyorsul ahogy kell, ott viszont elmegy az ereje és 32km/h körül jön vissza ahonnan megint szépen gyorsul.

Hengerszett ki lett cserélve egy jó minőségűre, szelephézag beállítva, hengerfej becsiszolva, karburátoron is minden stimmel és az üzemanyag rendszerben sincs semmi rendellenesség (megnéztük ejtőtankos megoldással is, azzal is ugyanúgy fennáll a probléma), illetve a levegő ellátással sincs semmi probléma. Kompresszióban szinte gyári adatot mérni. Kipufogó is át lett rá rakva másik példányról hátha ott a gebasz, de azzal se oldódott meg. Hajtásban is minden hibátlan, variátor, kuplung nemrég voltak cserélve, a szíj is vadonatúj. Gyújtáskapcsoló is lett átrakva bele másik működő darabból, de azzal de azzal se múlt el, így teljesen meg vagyok lőve.

Abszolút semmi ötletem nincsen már, hogy mi lehet a baja és nagyon bosszantó tekintve, hogy egy faék egyszerűségű technikáról beszélünk (4t, 50ccm, acélhenger, karburátor).



máj. 24. 10:14
 1/4 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem leírni, hogy természetesen a gyertya is új benne és meg lett nézve többel is, hátha ott lehet valami minőségbeli probléma, de nem
máj. 24. 10:18
 2/4 anonim ***** válasza:

Egy 50 cc-s motortól ne várj csodát.

Ilyen a benzinmotor karakterisztikája. Kis fordulaton harmat gyenge, azután - ahogy növeled a fordulatot- jön egy plató a teljesítményben.

Amikor először volt motorom akkor én is így álltam hozzá.

máj. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én a variátorra tippelnék,hogy ott nem oké valami, lehet,hogy kisebb tömegű görgők kellenek bele,mert túl hamar csökkenti az áttételt, amitől meg a motor egy olyan fordulatszámtartományba esik vissza,ahol nincs ereje.
máj. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én is varoátorra tippelek. Kb annál a sebességnél fog be a kuplung. Ha a variátorba túl nagy súlyok/túl gyenge kontraszt rugó van akkor már rég végigváltotta a fokozatokat és amikor a kuplung befog olyan mintha 5ösben akarnál indulni vele.

Persze így neten nem lehet pontosan megmondani.

máj. 24. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!