Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motornál megéri felárat...

Motornál megéri felárat fizetni? Linkeltem példákat.

Figyelt kérdés

Kezdő motoros vagyok, a ruhára nem sajnáltam a pénzt, közel egy millió ft volt a teljes szettem, de motorom még nincsen.

A keretem max 1,5 millió ft, ki is néztem vagy 8-9 motort, de nemrég feltűnt, hogy vannak sokkal olcsóbban is, hasonló motorok.


Megéri vajon a felár? Vagy ennyire érezhető különbség nem lesz sem erőben, futóműben vagy megbízhatóságban?


Az olcsó 2 motor, amit ki éztem:


[link]


[link]


És amikkel korábban szemeztem, drágábbak:


[link]



[link]


[link]


A kinézeten látszik persze, hogy modernebb, de közel 2,5-3x annyiba kerül.


máj. 24. 14:56
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem az első is tetszik.Minek vennél másfél millióért?
máj. 24. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem vennék használt motort.
máj. 24. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Igazából csak a kinézetük modernebb, de műszakilag semmivel se több egyik újabb se.
máj. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha van kereted rá,akkor inkább az újabbat érdemes választani,mert azért az évek folyamán mindig fejlesztettek valamit, így pl a fékjei az újabbaknak jobbak, és már ABS is általában alap. Ezen felül nekem pl lényeges szempont a mostani etanolos benzin mellett,hogy ne kelljen szívni a karburátorokkal, így csakij injektorosat kerestem,mikor a motoromat vettem. Nagyon régi motoroknál pedig gond lehet már az alkatrészellátással is.
máj. 24. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 dirtboy ***** válasza:
Nem értem a gondolkodás módod, feleslegesen elszórsz majd 1 misit felszerelésre (természetesen fontos a jó felszerelés de az 500-550-ből is megvan) tudom mert kb 1 hónapja cseréltem teljes felszerelés és mindenből úja vettem a superzoneba. A motoron nem kellene spórolni szerintem hiszen az a legfontosabb hogy azzal elégedett legyél, 97-es motor vagy 2012-es,kérdés ez egyáltalán?
máj. 24. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

A 600 ezer forintos motor is 2010-es.

De ha nem is lenne az, kifejted kérlek, mi a különbség a régi is az újabb között szerkezetileg? Nem értek hozzá, ezért tettem fel a kérdést. Más a lengéscsillapítás? Más a blokk, a befecskendezés, a fék, a váltó?

Feltétlen rosszabb a régebbi?


Autóknál is van, hogy a régi az elnyűhetetlen, az új pedig a papírvastagságú alu hengerfalas…

máj. 24. 20:36
 7/7 dirtboy ***** válasza:

xj600, 580 000ft-ért az 97-es évjárat.

A motorokat ne keverd az autóiparra. A motorok óriási fejlődéesen mentek át rövid idő alatt. Bár megkell hagyni ez a jelentős fejlődés a kinézett 2010-es motoroknál annyira nem áll fent mert ha jól látom egyik sem tartalmaz még ABS-t sem de a váz stabilitása,a motorkarakterisztika,gázreakciók,fék és futómű biztosan fejletebb jobb. Rá kell ülni,menni vele és érzed.

máj. 24. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!