Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha a _több ezer_ km biztos(abb...

Ha a _több ezer_ km biztos(abb) megtétele a cél (önmagától leállás, tehát lerobbanás nélkül!) a FURGONOK közül mely modellek a legmegfelelőbbek erre a jelenlegi furgonok közül? Melyek max. 3-4 évesek. Biztos megtétele = legkisebb esély lerobbanásra.

Figyelt kérdés

Értelemszerűen azért írtam _legkisebb esélyt_ az indíthatatlan leállásokra, mert ember alkotta gépekről van szó, minden gyártmány minden típusánál meglehet erre az esély. Újkorában, vagy három-négy évesen, mindegy.


Csak úgy hallottam, hogy a franciáknál (igaz ez nem konkrét típus/modell/évjárat/dízelmotor) sokkal sanszosabb egy-egy durva hiba - kiváltképp ilyen elég gyakori rettentő hosszú távokon -, mint egy németek által tervezett furgonnál.


Hátha ismeri a választ erre innen valaki.


Vagy!


Remélhetőleg tud ajánlani/linkelni teszteket, melyekben a furgonok megbízhatóságát (is) tesztelik, és nem holmi felszereltségi szinteket, meg a külcsínt.


Nagyon megköszönném a használható hozzászólásokat! Jól esne a segítség!



máj. 26. 19:27
 1/10 A kérdező kommentje:

Az eggyel kisebb kategóriában vannak - hasonlóan - megbízható furgonok?


Például VW Transporter (abból inkább a T7-es modell)? Vagy ProAce, stb?

máj. 26. 19:30
 2/10 anonim ***** válasza:
67%
Fiat Ducato és származékait szokták szeretni.
máj. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nemzetközi furgonos voltam, havi 15-30 ezer km-t szoktunk menni. Ha karban van tartva az autó, akkor elég ritka a lerobbanás, újabb autóknál az is általában valami baromság miatt van, amitől még simán menne az autó, de a kompjúter letilt. Hosszú járatú nemzetköziben a Renault/Opel és a PSA (Fiat/Peugeot/Citroen) a legnépszerűbb, a Mercedes-Benz/MAN/WV/Nissan sem üzembiztosabb, viszont drágább, az Iveco nagyon drága.
máj. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Régebbi merci sprinter.
máj. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Fiat Multijet motorjai eleg jonak szamitanak.
máj. 26. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Tartós bérlet. Ha lerohadsz/sokáig tart a javítás/összetörik, kapsz csereautót, mész tovább.
máj. 26. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Amúgy aktuális Ducato már 2.2, nem a korábbi 2.3, engem nem győzött meg... Talán a Renault Master 2.3 a mostani kínálatban amit választanék az olcsóbbak közül.
máj. 26. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Tehát hiába német egy autó (T7-es, vagy Sprinter) korántsem biztos, hogy megbízhatóbb (a fentiekben) egy PSA-s furgonhoz, vagy egy Ducato-hoz képest? Mert, ahogy írta valaki: ha karban van tartva az autó, akkor elég ritka a lerobbanás? Magyarul nem érik meg a felárat? Említették az Iveco furgont. Az mi miatt drágult meg? Lehet tudni? ProAce-ről vannak vélemények? Jó a japán (és a japán dízelmotor)?
máj. 26. 22:37
 9/10 anonim ***** válasza:
Én csak abból tudok kiindulni, hogy van egy traileres ismerősöm aki szinte csak a munkájának él. Ha jól tudom egy 98es sprinterrel jár amibe már több 1millió km van. Van mellette még két másik merci az egyik egy ml a másik talán actros. Egyik sem mai az biztos. De piszkosul karban tartja őket. Azt mondta neki egyszerű és megbízható technikára van szüksége ami teszi a dolgát és ezt meg is értem.
máj. 26. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
#8 Iveco Daily mindig is drágább volt, mert külön alvázas konstrukció, nem önhordó karosszéria.
máj. 27. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!