Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 1997 utáni 2017 előtti (összes...

1997 utáni 2017 előtti (összes) OLASZ autó közül melyek a legmegbízhatóbban sikerültek? Mely fórumokon lehetne ennek utánajárni, ha itt nem tudják majd a releváns válaszokat? (Maserati vonal ugyanúgy számít, mint az Alfa, Lancia árszint.)

Figyelt kérdés
Használtan is megbízhatóak = nyilván nem egy Lexus LS-hez képest, hanem egyedül az olasz szedánokhoz és sportautókhoz viszonyítva (melyektől lehet a legkevesebb bosszantó lerobbanást várni)?

2022. nov. 4. 23:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát... a Fiat Punto is olasz. És szerintem az nyert.


Érdekesebb autók közül én az 1.9 JTD motoros Alfákra tennék esetleg - bár a Busso motor sem egy annyira borzalmas dolog fenntartás szemponjából, ha a konkurensek közé helyezzük, nagymotoros BMW, Merci, Audi sem egy pénztárcakímélő megoldás. :)

2022. nov. 4. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az olasz dízelek mindig jól sikerültek ebbe beleértve az 1.3 1.6 1.9 motorokat.


A 156-os alfát 97-ben utóbbival mutatták be és sikert hozott. A 147-es alfa 2001-ben az év autója lett ugyanezzel a motorral. Ezeket már nincs értelme megvenni ugyanis a karosszéria sok esetben már vállalhatatlan. Akinél jó állapotban van az nem fogja eladni.


Az Alfa és Lancia többnyire Fiat motorokkal megy szóval ez itt sincs másképp mint amikor a Skoda Vw motor a Citroen pedig Peugeot motor.


A 2005 utániak szintén jók lettek akár egy Croma, Punto, Bravo vagy Delta, 159-es, Giulietta stb. Benzinesekről sem hallottam rosszat de inkább abból az 1.4 ajánlott.


Az olaszoknál most is torony magasan vezet a Fiat eladása. Havonta 12-13 ezer autót eladnak az országban. Nagyon megy a Panda, a kis 500-as és Ypsilon a városi autók közül, viszont szép számban kelnek el 500x, Tipo, vagy a Jeep Renegade ami egy siker sztori. Alfákból a Stelvio és Tonale viszont a Giulia sajnos elmarad.

2022. nov. 5. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 krwkco ***** válasza:
25%
Miért az a legfontosabb szempont, hogy olasz legyen? Arra számítasz, hogy megtanulsz tőle olaszul?
2022. nov. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Tényleg azt hitted, hogy ennyire átlátszó trollkodásra majd ugrik valaki? 🙂 Kis butus! 😃
2022. nov. 5. 14:20
 5/6 krwkco ***** válasza:
0%
A kommentem első fele ezért jogos kérdés. Miért az a legfontosabb paraméter, hogy olasz legyen? De mindegy, nem fontos válaszolni. Csak furcsának tartom.
2022. nov. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Fiat Punto 55,1.2 8v 60 le, 1.2 16V szivo benzin. Szerintem még a Lexus ls sem ilyen megbizható mert az teli van computerrel.
2022. nov. 5. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!