Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » QUAD-okra vonatkozó kérdések!...

QUAD-okra vonatkozó kérdések! Összkerékmeghajtású mind? Külön van itt is a téli-nyári gumi? Hány ccm-es bír felvinni egy 80-100 kg-os embert hátizsákkal egy meredek kavicsos-földes úton? 2 személyes is van?

Figyelt kérdés

Tehát kb. ezek a kérdések érdekelnének. Illetve a válaszok!

Összkerékhajtás? 4WD? Téli-nyári gumicsere? Defektveszély? Kb. hány ccm-es kellene, ha csak én akarom terepen (hegyen) használni (80 kg vagyok), meg mondjuk vinnék magammal a hátamon 20-30 kg súlyt is? És ha van 2 személyes arról is érdekelnének infók! Tapasztalatok? Papírok, műszaki, rendszám szükséges akkor is, ha csak földutakon használnám? Milyen típust lenne érdemes venni? Használt példányokban érdemes-e gondolkodni? Mennyit fogyasztanak kb?


2010. nov. 3. 15:07
 1/4 anonim ***** válasza:

tudomásom szerint hátsókerék hajtásúak a régebbi és/vagy olcsóbb darabok.

ha ereje is legyen akkor kerüld a kínai darabokat. (én nem ajánlom a kymco, keeway.stb...)

olyat is próbáltam pályán és nagyon gázos...


ez esetleg jó lehet, de költeni kell még rá:

[link]

ha jót akarsz az nem 2 Ft..


rendszámos quad nagyon ritka, és általában azok a legdrágábbak.


ha a földút a városban/faluban van ugyanúgy megbüntethetnek.

2010. nov. 3. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A földút lakott területen kívül van, hivatalosan zártkerti övezet.
2010. nov. 3. 16:43
 3/4 anonim ***** válasza:
A quadok hátsókerekesek, lánchajtással, differenciálmű nélkül. Az ATV-k hasonló felépítésűek, de összkerekesek, a terepjárókhoz hasonló hajtásképletekkel (kapcsolható, középső differenciálmű nélküli hajtás, zárható központi differenciálműves állandó hajtás, felező, stb.). Sportcélokra, könnyű terepre, gyors haladáshoz inkább a quad felel meg, míg nehéz terepre, munkához inkább az ATV a jó. Többféle gumit lehet rájuk kapni, valószínűleg van téli-nyári, de biztosan van többféle felhasználáshoz, terepviszonyhoz való gumi: aprómintás gyors haladáshoz, kemény talajon, mély barázdájú, ha sárban kell menni és így tovább. Magánterületen, közforgalomtól elzárva úgy használod, ahogy csak akarod, illetve ahogyan a magánterület használója megköveteli tőled. Hogy mekkora lenne elég? Erre nem tudok válaszolni, mert keveset quadoztam (inkább javítottam, de azt is ritkán), illetve nem tudom, neked mi a megfelelő menetdinamika. A 100-110 kg-os "össztömegedet" egy 50-es is el tudja vinni, ha nagyon muszáj, lehet, hogy hegyet is tud mászni, de nem kizárt, hogy neked a csigatempójú erőlködés nem lesz elég. A fogyasztást is olyanok tudják, akik nap mint nap használják (bár inkább üzemórában adják meg a körülmények miatt), úgy, ahogy a jó típusokat is inkább ők ismerik.
2010. nov. 3. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem lényeg a sebesség, nekem az is elég, ha csak max. 15-20 km/h-val tud menni. Lényeg, hogy a meredek emelkedőn csomagostól fel tudjon vinni. 1.0-ás Suzuki is fel tud ott menni, bár nem könnyen, mert nem neki való terep (emelkedő) az is igaz.
2010. nov. 3. 17:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!