Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Honnan tudom hogy téli vagy...

Honnan tudom hogy téli vagy nyári gumi van a kocsin?

Figyelt kérdés
Nem régóta használom,nem tudom milyen gumi van rajta.Azt tudom hogy vana futófelületén két nagyon mély körbefutó horony vagy mélyedés.Lehet hogy nyári gumin is van ilyen?
2011. okt. 25. 17:24
 1/6 Toborc ***** válasza:

Gumi külső felére rá van irva!

pl.: az h WINTER az téli, de lehet látni is ha nagyon mély a barázda akkor valszeg téli ha nem anynira akkor nyári

2011. okt. 25. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az akár nyárin is lehet. A téli gumikat két jelzés alapján lehet megkülönböztetni. Az egyik az M+S felirat, de ebben nem szabad vakon bízni: az olcsó gyártók néha a négyévszakosokra is ráhúzzák. Van viszont egy másik szimbólum, ami jobban útbaigazít: egy stilizált hegycsúcs, rajta egy hópehely ábrájával. Leginkább egy háromszögre hasonlít, ez az, ami egyértelműen jelöli a szilikával készült, téli gumikeveréket.
2011. okt. 25. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hello!

A téligumikor sok-sok pici hullámos "vágás" van a futófelületen és a legtöbb márka egy hópelyhet vagy W-betűt rak az oldalfalra. De a "gugli" a barátunk: [link]

2011. okt. 25. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
A nyár az keményeb anyagból van a téli meg vékonyabol
2011. okt. 25. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
A téliguminak mindig elő van írva a forgásiránya is. Ha a tiednek nincs, akkor biztosan nyári.
2011. okt. 25. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Gumi külső felére rá van irva!

pl.: az h WINTER az téli, de lehet látni is ha nagyon mély a barázda akkor valszeg téli ha nem anynira akkor nyári"


LOL! :D Ha mély a barázda akkor téli... És a télinek egy jó pár 1000km után is mélyek a barázdái, így sosem kell újat venni... :D

2011. okt. 25. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!