Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van értelme Shell V-Power...

Van értelme Shell V-Power Racing üzemanyagot tankolni?

Figyelt kérdés

Ha valakinek van tapasztalata vele, akkor az megoszthatja velünk :)


Érdemes-e venni, tapasztaltál-e javulást teljesítményben, fogyasztásban, etc...


2010. nov. 10. 00:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Versenypályán sokat hozott időben, de utcán nem érezni.

Fogyasztásban nem vettem észre a különbséget, de lehet, hogy volt valami minimális (1-2 liter).

2010. nov. 10. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Egyszer láttam 1 autós műsort Discovery Chennel-ről amiben Dyno-padon mérték az autók teljesítményét.Volt 3 kocsi.Nem nagyon emléxek már rá h milyenek voltak de volt 1 átlagos családi autó 1.6 körüli motorral, a második volt a Volkswagen Golf GTI és a harmadik Subaru Impreza WRX STi.

2 féle benzinnel mérték a teljesítményt (95 és azt hiszem hogy 100assal).

Az első autón nem nyomott semmi lóerőt, a másodikon épp hogycsak, és a Subarun hozott 8-9 lóerőt.

2010. nov. 10. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszaitokat, ment a hasznos mindkettőtöknek :)


Fogyasztásban 100-on jelent 1-2 litert?

2010. nov. 10. 02:26
 4/11 anonim ***** válasza:

Nyilván 100on értette, én azonban nem venném készpénznek, hiszen nem tudod, hogy milyen autó, milyen teljesítménnyel, ahogyan a második válaszoló is írta, az sem mind1.


Egyébként nem jobb, átlagos autónál, átlagos használattal, ráadásul a piros lámpánál ugyanúgy fogy. Tankold azt az autódba amit gyárilag előírtak, se jobbat, se rosszabbat.


Esetleg ha dízeled lenne akkor lenne érdemes átgondolni a prémium gázolaj használatát.

2010. nov. 10. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, 1,4-es benzines kocsink van, országúton, autópályán is rendszeresen használjuk.
2010. nov. 10. 03:13
 6/11 anonim ***** válasza:

A legelső válaszoló vagyok.

Igen 100 km-en 1-2 liter, de ez versenypályán mért különbség és valljuk be 40-50 literes fogyasztásnál az az 1-2 liter nem tényező.

És ez sem biztos, lehet, hogy egyéb körülményeknek köszönhető a picit jobb fogyasztás, de az biztos, hogy másodpercekben kimutatható volt a köridőkön a 100-as benzin.

2010. nov. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszi szépen :)


Most nekünk ma az 1,4-es Peugeot 4,5 körül fogyasztott 100-on, engem meggyőzött a benzin :)

2010. nov. 10. 14:05
 8/11 anonim válasza:
Mi Opel Astra G-be akkor nyomunk 100-as benzint, ha hosszú útra indulunk, nyaralás stb amikor 200-300 km-t is megteszünk egyhuzamban, volt már olyan, hogy 5.5 litert evett, igaz nincs benne óriási motor sem, csak 1.2-es ez a legkisebb amivel gyártották ezt az autót. Vegyes közlekedéskor tehát helyben, néha városban néha városon kívül 6.5-7 litert fogyaszt normál benzinből, télen 7.5- 8-at is ezenkívül sofőrtől is függ
2010. nov. 10. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
bocs, előző vagyok, szóval a válasz a kérdésedre, ha csak városban jársz nem, amúgy igen, van értelme
2010. nov. 10. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a válaszát, ment a hasznos mindenkinek :)
2010. nov. 10. 22:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!