Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdemes teli tankolni a...

Érdemes teli tankolni a kocsit vagy csak bizonyos mennyiséget?

Figyelt kérdés
Teli tanknál nem fogyaszt többet a kocsi?
2011. okt. 26. 19:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Egy 1000 kilós kocsi esetében az az 50 liter benzin valószínűleg nem számít sokat. Főleg városon kívül. Óvatos vezetéssel inkább lehet spórolni.
2011. okt. 26. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Az autók saját tömegeként legalább 1000 kg-ot lehet számítani, de a mai kisautók is inkább 1200-1300 kg környékén járnak. A benzintank 40-50 literes, ez azt jelenti, hogy 30-40 kg a benzin tömege. Ilyen saját tömeg mellett a benzin többlettömege nem számottevő, jóval többet számítanak a "valamikor úgyis kell" címszóval benne hagyott apróságok (az utas- és csomagtérből 20-30 kg-nyi felesleges motyó is előkerülhet!), illetve a rossz vezetéstechnika (ez számít a legtöbbet).
2011. okt. 26. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Kétféle módon lehet tankolni.

Az egyik napi X ezerért a másik pedig teletankol és naponta pótolja a kiautózottat.

Ennél eldöntése szuverén,no és persze pénztárca függő,nem mindenki akar 20-30 000 forintnyi üzemanyagot feleslegesen megvenni,cipelni.

Szerintem.

2011. okt. 26. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

„Ennél eldöntése szuverén,no és persze pénztárca függő,nem mindenki akar 20-30 000 forintnyi üzemanyagot feleslegesen megvenni,cipelni.

Szerintem.”


Miért lenne felesleges? Naponta a benzinkútra járni nem felesleges?

Szerinted?

2011. okt. 27. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Beviz Elek ***** válasza:

Én kétféleképpen tankolok. És nem így....

1. Kevés van, tankolok amennyi pénzem van.

2. Kevés van, tele nyomom, majd ha kevés lesz tankolok megint.


Amúgy attól függ, hogy hogy használod az autót. Szeretek haladni, és csak akkor megyek óvatosan, ha a pirosba érek. Tehát így nem érdemes telenyomni.

Viszont mellettünk van egy olcsó kút, ahol tegnap 390-ért tankoltam. Ami útba esett volna ma, ott pedig 400+. Tehát így azért jobb volt.

Ezt legjobban te tudnád megítélni, de ami fontos, tényleg nem számít fogyasztásban, hogy mennyi üzemanyagod van.

2011. okt. 27. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"02:03"


Naponta 20 000-et keresek.

Minden nap.

Naponta 10 000-ért tankolok.

Minden nap.

Vagyis egy napi keresetem fele üzemanyagra megy el,a másik felét megeszem,megiszom,eltelefonálom.

Amely dolgokról le kellene mondjak 3 napon át ha tele akarnék tankolni ,hogy utolérjem magam a napi rutint és költségvetésemet tekintve.

Így alakult.

Persze járhatnék hatezer cm3 helyett ezressel,költhetnék kevesebbet stb. élhetnék a tartalékaim terhére is viszont így érzem jól magam.

Ez az én életem az én döntéseim akkor is ha ez esetleg másokban irigységet szül (nem személyeskedtem).

Szerinted?!

:p))

2011. okt. 27. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
87%

„Ez az én életem az én döntéseim akkor is ha ez esetleg másokban irigységet szül (nem személyeskedtem).”


Ne félj, nem szül.

2011. okt. 27. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Napi szinten használom a kocsit munkám miatt.
2011. okt. 27. 22:04
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerintem minél több üzemanyag van az autóban annál jobb. Nekem olasz autóm van amibe 200 paripa nyerít, és azokat kell etetni :) Meg gondolj bele... Hirtelen menned kell egy hosszú távra, akkor tudod hogy mehetsz nyugodtan, mert sok üzemanyagod van :)
2013. ápr. 10. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
szerintem te a világvégén dolgozol ha napi 10000et üzemanyagra költesz vagy teherfuvaros vagy
2014. szept. 9. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!