Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jogosítványt kaphat az aki...

Jogosítványt kaphat az aki halláskárosult?

Figyelt kérdés

A lányom 19 éves,és halláskárosult.Nincs gond az iskolában és nincs gond vele a mindennapi életben csak bizonyos hangokat nem hall meg.

A rossz hallás az,hogy kicsit hangosabban kell szólnia mindennek..Mindent ért csak van egy bizonyos hang amit már nem hall meg.PL sziszegés,nagyon halk suttogás..

Autóra kaphat így jogsit? (B.kategóriás)

Mert evvel szeretném meglepni.

köszönöm az értelmes válaszokat.


2010. nov. 16. 10:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szerintem igen.Amint írod nem olyan rossz a hallása.Még fél szemmel is lehet jogosítványa valakinek.Pedig az nekem kicsit gázos.(egy szemmel nincs térlátás)
2010. nov. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A halláskárosodás - bármilyen furcsán is hangzik egyeseknek - nem kizáró ok B kategóriánál.
2010. nov. 16. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a biztató válaszokat.

Akkor nem lesz gond,és nyugodtan elmehet letenni a jogosítványt.

Az igazság az,hogy a lányom lassan 1 éve könyörög egy jogsiért,de féltem attól,hogy csalódás éri,mert az orvosi vizsgálaton nem fogják engedni,hogy menjen..

De ha fél szemmel mehet valaki akkor halláskárosodással is..

2010. nov. 16. 11:07
 4/12 anonim ***** válasza:
Nekem az egyik fülemre van hallókészülék,nekem több mint 30 éve van jogsim,a károsodás azóta jött.De ez nem zavar meg az orvost sem.A szomszédunknak egyik szeme üveg,mert megsérült az eredeti és vigan vezet egy szemmel,vagy 30 éve biztosan.
2010. nov. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

én anno 1 hallássérült sráccal jártam egy kresz tanfolyamra.

Ő is levizsgázott és vezet!

sok sikert!

2010. nov. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

nincs hallásvizsgálat orvosi vizsgálaton, siketek is kaphatnak jogosítványt. amúgy ha nem mondja el senkinek észre se fogják venni :) esetleg az oktatónak célszerű tudni mert motorzaj is meg minden, főleg vizsgán hogy kicsit hangosabban mondja. én nem vagyok halláskárosult de sokszor kérdeztem vissza az autóba (1.7-es dízel úgy bőgött, hogy csak na), hogy akkor merre is. nem lesz gond!

Sok sikert neki!

2010. nov. 16. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.Most már teljes mértékben megnyugodtam.Így örömmel adhatom neki persze "képletesen" a jogosítványt karácsonyra. Annyira szeretné,és azért mert én mint anya féltem,nem foszthatom meg az álmaitól.

Köszönöm a válaszokat.

2010. nov. 16. 16:48
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
viccországban a süketek is kaphatnak jogosítványt sajnos...
2010. nov. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

ma 17:34

Már elnézést de ki írta,hogy süket a lányom?

Tényleg csak azért írt ide,hogy szemtelenkedjen?

De tudja meglep,hogy ezt írja,mert sok egészséges embernek is van jogosítványa akiknek soha nem lett volna szabad adni,mert azt hiszik,hogy ők az út ördögei,és nekik egy ember elgázolása nem számít.Akkor már inkább egy olyan ember akinek van egy kis hibája,de sokkal óvatosabb általa...

2010. nov. 16. 17:47
 10/12 anonim ***** válasza:

"Már elnézést de ki írta,hogy süket a lányom? "

Nem a lányodra írtam, hanem csak általánosságban.

2010. nov. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!