Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Valaki meg tudná-e mondani...

Valaki meg tudná-e mondani hogy ha B kategóriás jogosítvánnyal 50 ccm-es robogót (4 Kw) vezetek és 60km/h-val megyek a rendőr bírságot adhat-e? Mert ugye a tervezési sebessége egy segédmotorkerékpárnak 45km/h de az ugye a tervezési sebesség.

Figyelt kérdés
2010. nov. 24. 20:20
 1/5 anonim ***** válasza:
64%

Megbüntethet. Egyrészt segédmotoros kerékpárral legfeljebb 40 km/h-val szabad közlekedni. Az ennél nagyobb sebességhatár nem vonatkozik rá, az alacsonyabb viszont igen.

Másrészt a tervezési sebesség azt jelenti, hogy a segédmotoros kerékpárt csak olyanra tervezhetik, hogy a végsebessége ne haladhassa meg a 45 km/h-t. Ha a végsebesség ezt meghaladja, akkor a jármű nem segédmotoros kerékpár, akkor sem, ha 50-es és akkor sem, ha 4 kW alatti teljesítményű.

(egyébként a 4 kW-os korlát mindenféle nem belsőégésű motorra vonatkozik, vagyis a villanymotortól a gőzgépen át a sugárhajtóműig mindenféle erőforrásra)

2010. nov. 24. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen megbüntethet. Az mostani autók végsebessége sem 130 km/h mégis az a legnagyobb megengedett sebesség...
2010. nov. 24. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Elvileg megbüntethet, de gyakorlatilag soha nem fog érte megbüntetni -ha csak nem pl 30as körzetben mész 60al- a rendőrök is tudják nagyon jól, hogy nincs az az smkp a világon, ami ne menne többet 40-nél. (mert amúgy az a 45 már 40)
2010. nov. 24. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kielégítő válaszokat én is erre jutottam.
2010. dec. 3. 18:04
 5/5 A kérdező kommentje:
Ja azt nem tudtam hogy már 40
2010. dec. 3. 18:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!