Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan szoktátok meg a benzine...

Hogyan szoktátok meg a benzines autótokat?

Figyelt kérdés
Én dízel autón tanultam meg vezetni, és most vettünk egy benzinest, de úgy vezetem, mit aki most ül elsőnek a kormány előtt! Hogyan csináljam jól???
2010. nov. 25. 12:48
 1/10 anonim ***** válasza:

??? Mi köze van ennek ahhoz hogy benzines v. dízeles??


Nem amiatt furcsa, hogy most benzines, hanem mert másik autó.... Minden autó más. Meg kell szokni.


Amikor átülök az én benzines kocsimból apám benzines kocsijába, akkor baromira nehéz vezetni, mert teljesen más az övében a pedálok játéka. Nem is szeretem vezetni azt. De ha azzal járnék hosszabb ideig, akkor utána az enyém lenne nagyon fura.


Nem is beszélve arról amikor átültem a 20 éves kocsimból az mostani 8 éves kocsimba. Beleléptem a fékbe mint mindig, és majdnem kiszálltam a szélvédőn:)

2010. nov. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Hát ez leginkább idő kérdése szerintem, majd megszokod.
2010. nov. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Dízelen tanultam és benzines kocsink van itthon. Egyedül az elindulás volt más.

Amúgy teljesen másmilyen kocsink van mint a tanuló autó volt de ugyan úgy kell vezetni.:D

2010. nov. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Utolsónak: Nekem is az elindulással van baj, és a kocsi állandóan lökdös, vagy lefullad! Nem merek vele kimenni a forgalomba! Ja és azt sem tudom, hogy mikor is kell váltani!
2010. nov. 25. 14:30
 5/10 anonim ***** válasza:
Én is dízelen tanultam jópár 10 éve, nem értem a problémát. Azon kívül, hogy a dízelt izzítani kellhet indítás előtt, kopog a motorja, meg alacsonyabb a fordulatszáma, lényegében ugyanúgy kell vezetni, mint egy benzinest, csak nem kell szétforgatni a motorját. Kezdő vezető pedig nyomjon egy kicsivel több gázt indulásnál, dízel, és benzines autónak is.
2010. nov. 25. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Kezdő vezetőnek ez lehet nehéz, jó aki már 10-20 éve vezet nem érti ezt a problémát, 3 hónapja van jogsim, de már én sem értem, hogy nem ment az elején. De nálam a dízeles nem tudott egyszerűen lefulladni. Ez ad egy akkor biztonságot, hogy elején nagyon jó. Benzines lefullad simán. Szerintem itt a nagy különbség. Meg valahogy úgy érzem a benzinesen, hogy jobban meg kell huzatni, ha váltani akarok, akkor esik neki jobban, de nem vagyok szakértő, csak így érzem.
2010. nov. 25. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
dízel autót is le lehet fullasztani simán. gyakorlat kérdése. először el kell jutni addig a benzines autóval, hogy csak kuplunggal gáz nélkül el kell tudni vele indulni, lefulladás nélkül. Onnantól se a benzinesekkel, se a dízelekkel soha semmi baj nem lesz. ennyi a trükk.
2010. nov. 25. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem baj ez,én is ugyan így voltam vele.Ne forgalomban vezesd a kocsit.Kérj meg valakit,mondjuk faterod,hogy vigyen el egy olyan útra ahol nincs forgalom,elhagyatott telephelyre,üres parkolóba.Ugyan úgy kell vezetni mint a dieselt.Igaz annál nagyobb a nyomaték és nem minden esetben kell gázt adni elindulásnál,de sok benzines is elindul gáz nélkül.Gyakorolsz egy fél órát vagy egy órát és már menni is fog.Csak rá kell érezni. :)
2010. nov. 25. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

én meg 1310-es dácsián... hát amikor apámnál volt egy 100-as audi (dízel) én meglepődtem hogy itt nem is kell gázt adni egyáltalán, mivel akkora nyomaték van benne :D

anyám meg az f asztránkal (benzin) sem képes megtanulni rendesen vezetni, ha picit ideges sokszor lefullasztja piros lámpától, váltani pedig néha totálisan nem tud (5-ből 3-ba 100nál...)

lánytesóm valamivel jobb, ő csak nem tudja hogy mikor megy a motor... múltkor azthitte hogy lefulladt, aztán járó motorra rányomta az indítást...

2010. nov. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mikor tizenévesen vezetgetni kezdtem sose okozott gondot hogy ez ilyen autó abban meg olyan motor van pár km után mintha ugyanaz lett volna és azóta is így vagyok vele. Annyi hogy nekem a dízel mindig gyengébbnek tűnt indulásnál de inkább azért lehet mert engem mindig a 100LE feletti kategória érdekelt! De egyébként a legtöbb válaszadóval egyetértek!
2010. nov. 26. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!