Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan lehetne az autó lakkjár...

Hogyan lehetne az autó lakkjáról eltávolitani a karcokat a legegyszerűbben?

Figyelt kérdés
Láttam olyat hogy karceltávolító spray. Mi a véleményetek róla?
2009. jan. 16. 15:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Végleg nem tudod eltávolítani, persze létezik a spray amit említettél és még sokféle polírozó anyag, amivel időlegesen kevésbé láthatóvá lehet tenni a karcokat. Ezek az anyagok úgy működnek, hogy feltöltik az apró mélyedéseket a festék felszínén, de ezek idővel lekopnak, például esőtől portól mosástól.

Szóval végleg nem tudsz megszabadulni tőle, mindég újra és újra használni kell ezeket a szereket. Némelyik egész jó, mert szép élénk fényes színe lesz a kocsinak, olyan hatást érsz el vele mintha újra lenne fényezve. És van olyan ami véd az UV sogaraktól is és nem fakul ki a festék.

2009. jan. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Eltávolítani polírozással lehet, ekkor a lakk felső, vékony rétegét lecsiszolják valamilyen különleges eljárással (általában erre rendszeresített pasztával és szivacskoronggal). Az, hogy alkalmazható-e a te esetedben, attól függ, milyen mély a karc (addig a mélységig kell csiszolni) és mekkora a festékréteg vastagsága (egyáltalán marad-e utána festék az autón).
2009. jan. 16. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nem mély csak látható egy kicsit. Van itthon nekem vmi polírozó folyadék(TurtleWax és azon belül is a polirfolyadék) Az esetleg jó lenne rá?


Mert van itthon festékjavitó készelet ugyanolyan szinű mint maga a kocsi Van hozzá maga a festék és lakk, de azzal se tudtam eltávolítani:( Nem akarom hogy sokáig száradjon mert akkor körülötte nemtudom eltüntetni. Ezért is gondoltam h előbb megkérdem hátha tud vki sehiteni.

2009. jan. 16. 15:34
 4/4 anonim ***** válasza:
Polírpaszta a legjobb, és ha még nem tökéletes, akkor lehet javítófestéket vinni fel rá, stift formájában is kapható.
2009. jan. 16. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!