Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitsubishi Colt CZ tulajdonoso...

Mitsubishi Colt CZ tulajdonosok ide! Tényleg ennyire jó ez az autó amennyire mondják?

Figyelt kérdés
Eddig akárkivel beszéltem, gyakorlatilag jó véleményt mondott, bár van aki azt mondta lomha, ekkora motorral nem szabad megvenni (1.3 Inform v Invite). Véleményeket várok!! Astra H vagy Mazda 3/6 vagy ez között vacillálok jelenleg is...
2011. nov. 1. 09:12
 1/9 anonim ***** válasza:
H Astrát ne vegyél, a Mazda viszont jobb döntés, bármelyiket is veszed. A Colt eggyel kisebb autó (a 6-nál kettővel). Az 1.3-as motor 95 lóval biztos nem lomha, de pörgetni kell, mert nyomatéka nincs sok.
2011. nov. 1. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nem vagyok autószerelő,de gondolom ha hosszú távon pörgetem, azt a hengerfejek nem nagyon fogják szeretni...


Mazda 3-ról személyesen is meggyőződhettem, hogy jó autó, Astra-t pedig bátyám mondta, mivel szalonban dolgozik. Astra még nem volt a családban, így nem tudom milyen.

2011. nov. 1. 10:53
 3/9 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem odaírni, hogy 2005-nél nem szeretnék régebbi autót :)
2011. nov. 1. 10:53
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha fontos a lóerő akkor ne vegyél 1.8-nál kisebb motorral autót.


Az 1,3 meg 1,4 motoroknál baromi jól hangzik a 90 LE, csak az a baj, hogy ezt a teljesítményt egy rettentően szűk tartományban adja le, mindenhol máshol meg a felét sem tudja...


Sokat járok ilyen kis autókkal (autókölcsönző), 8-10 féle márkával - típussal rendszeresen. Mind gyenge mint a nyári harmat. Hiába pörgeted, úgysem fog menni.


De városba jók, mert keveset fogyasztanak és elég kényelmesek. Ezért el kell döntened, hogy mit akarsz. Ha főúton / sztrádán tervezel sokat venni akkor vegyél egy 1.8-as vagy 2000-es dízelt. Mind fogyasztásban mind menetteljesítményben odaver a kicsiknek.

Ha városban közlekedsz jórészt akkor vegyél kis benzinest, mert kényelmes és keveset fogyaszt a városban (viszont sztrádán 140-es utazót nem kedvelik és isszák a lónyálat rendesen)

2011. nov. 1. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Kétszer vezettem H Astrát, hidd el, nem jó autó. Viszont Mazda 3-at és 6-ot is kétszer vezettem, az egyik 3 még törött is volt, de nagyon jók voltak. A Mazda 6 főleg, a régi is, és az új is, a top 10-ben vannak. 70 autóval a hátam mögött van viszonyítási alapom. :)
2011. nov. 1. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Első autónak venném (24/F) és nincs sok km a hátam mögött (~3000km) eddig a családi autókat nyúztam, viszont szeretnék egy sajátot. Ahogy nézem, Mazda 3/6-hoz még dobálni kéne a malacpersejbe rendesen, 1.5M alatt nagyon nincs normális, csak 200-300k km-el, annyival meg nem szeretnék autót :)


Kb 1.3M-ra gondoltam h veszek autót, 700-800-ért nagyon nem lehet 10 évesnél fiatalabb, normális állapotút kapni.


Javarészt városban mászkálnék, nyaralás alkalmával tévednék pályára, viszont nem akarom azt sem hogy 120-nál ki kelljen szállni és megtolni, ha előzni akarok.


Francia autót nem merek venni, Renault Clio Grand Tour van jelenleg itthon, elszállt a szervó kb 40.000km-nél, újonnan vettük. 406-osunk is volt, Balatonról hazafelé szart be...Ennyi elég is volt belőlük. Suzuki nagyon fapados, a 2010-es modell kivételével egy guruló koporsó (bár a 2004-es Mitsubishi CZ3 sem egy életbiztosítás, törésteszten Suzuki alatt végzett, 2009-es modellről még nincs teszt). Skoda Fabia/octavia is volt a családnál, Fabia nagyon megbízható kis autó volt, de az is mint a Suzuki, fapados műanyag matchbox.... Gyakorlatilag ott járok, hogy 2 évet spórolhatok egy autóra, mert 1.5M alatt nincs normális :P

2011. nov. 1. 12:11
 7/9 anonim ***** válasza:

Az előző Swift összességében jobb autó volt, mint az új, vezettem mindkettőt, nem is egyszer. :)

Ennyi pénzért én Almerát vagy Focust vennék, esetleg Corollát.

2011. nov. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem volt régebben egy 87-es Coltom, 9 évig szolgált, nagyon szerettem, az összes autóm közül ezt a legjobban.
2011. nov. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nekem a régi colt-ok nem jönnek be, ahogyan Nissan Almera sem, akkor inkább egy 2004-2005 körüli Corolla vagy talán még Focus. Nincs ismerősöm Focus-al, sem Ford-al, ezért maradt a népítélet rovat a Totalcar.hu-n, innen csemegézek.
2011. nov. 1. 13:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!