Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az üzemanyagtank valójában...

Az üzemanyagtank valójában mekkora?

Figyelt kérdés
Az én autóm tankja papír szerint 50 literes. De ez akkor 50 liter ha leakad a pisztoly tankoláskor, vagy a tank térfogata 50 liter és a csőben a tanksapkáig még pluszban elfér úgy 3-4 liter, tehát valójában 53-54 literes.
2010. dec. 10. 08:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
a tank nagyábol 50l es de ottis van még vagy 5l tartalék plussz a csőis. Nekem b6 passatom van papiron az 60l es egyszer sikerült megállítani(szárazra itatni a tankot) és 69l ert tankoltam bele habzásmentesig. nem szándékosan üritettem ki de gondoltam akor már nézzük mennyi fér bele...kutas nézett is mit szerencsétlenkedek fél orűn át de azt akartam ne habzodjon
2010. dec. 10. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Azert ne higyjük azt 100% el, amit a kuton a szämlälo mutat!!!! Ez a legfontosabb.
2010. dec. 10. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Én úgy tudtam, hogy a kutakon hitelesített mérőórák vannak. Akkor ezek szerint csalhatnak a kiadott mennyiséggel?
2010. dec. 10. 09:20
 4/12 anonim ***** válasza:
tökéletes pontosság nem létezik vagy nagyon drága. midnenhol valamilyen tűrésel dolgoznak azt nemtudom h mérőora mennyit csalhat. de persze ugyanez igaz a tankra is h azt mongyuk 50l+-10%al csinálják
2010. dec. 10. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Papiron minden hiteles! Egyszer probekepp csinäld meg a következöt: ne a tankba, hanem kannäba tankolj. Elötte merd el otthon PONOTSAN az ürtartalmät (egyszerüen töltsed fel 1-2L-es palackokbol vizzel.) Majd jelöld meg az ältalad "hitelesitett" szintet. Ezutän tankolj egy kutnäl, es csodälkozz a különbsegen.
2010. dec. 10. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
a te esetedben az 50L csak névleges! és benzinkutnál tényleg nem vmi hiteles, saját tapasztalat meg itt nálunk MOL kut van és dolgozik ott egy rokon és ő is mondta h állandoan csal a mérő és igy egy nap akár több 10L- is összejöhet pluszba nekik amit aztán szépen elosztanak egymás között. Ez (m!)agyarország!
2010. dec. 10. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. A próbát meg fogom csinálni.
2010. dec. 10. 12:32
 8/12 bp1985 ***** válasza:
A skodások voltak felháborodva egy időbe, hogy az 50 literes tankba 53-54 litert tankolnak nekik. Aztán a sokadik után a Skoda kiadott egy közleményt, amit sok kútra ki is raktak, hogy nem csal a kút, hanem valóban több a tank valamennyivel, mint a könyvbe leírt.
2010. dec. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Majd mindnkepp ertesits az eredmenyröl!
2010. dec. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
70%

Az autó üzemanyag tankját ne csak egy teknőnek képzeljétek el. Ekkora mennyiségű folyadéknak már komoly hőtágulási együtthatója van, hiszen akár 30°C különbség is lehet a tankoláskor "teletöltésnél" és a rákövetkezendő napban.


Így az autók rendelkeznek úgynevezett "túltöltési vagy túlfolyási" tartállyal ami azt hivatott meggátolni, hogy az üzemanyag kifollyon onnan ahol bejött. Ez a tartály a VW autókban szabvány méretű, tehát a Polohoz és a Passathoz is ugyanakkora tartozik. A miénkben a túltöltési tartály 8 liter.

Minden autónak más a tartálymérete\tűrése. Fordokban pl kisebb 2-3 literes tartályok vannak. Többi autómárkáról nem tudok nyilatkozni.

2010. dec. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!