Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Amikor letekerem a tanksapkát,...

Hidro kérdése:

Amikor letekerem a tanksapkát, hallhatóan nagyot szisszen az üzemanyagtank. Ez normális?

Figyelt kérdés

Gondolom nem az, hiszen sztem így erölködik az üzemanyagszivattyú, amikor szívná a benzint, de szeretném ha vki hozzáértő esetleg megerősítene ebben, esetleg tanácsot adna, hogy ha ez baj, akkor hogyan háríthatnám el.

Köszönöm előre is!


2011. jan. 16. 16:19
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:

Ez teljesen normális, nyomáskiegyenlítődés.

Miért erőlködne a szivattyú? Ráadott gyújtással tankolsz?

2011. jan. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
Nem baj, had sziszegjen.
2011. jan. 16. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

Leveszem a gyújtást tankoláskor.

Csak arra gondoltam, hogy ha szisszen, akkor az azt jelenti, hogy "vákum" képződik a tankban, amikor az üzemanyagot kiszívja belőle a szivattyú, és ha nem tud levegő menni a helyére, akkor nehezen tudja csak szívni a szivattyú. Remélem érthető voltam. :)

2011. jan. 16. 16:38
 4/26 anonim ***** válasza:
A szivattyú csak gyújtáson megy, ilyenkor pedig nemhogy vákuum keletkezik, hanem túlnyomás! Ilyenkor bent nagyobb a nyomás, mint kint.
2011. jan. 16. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
0%
nálunk is ez van. vákum képződött és levegőt kapott a tank
2011. jan. 16. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:

Arra még nem gondoltál hogy lehet nyomás is nem csak vákum?

Amúgy meg ha ennyire zavar akkor naponta vedd le a sapkát.

2011. jan. 16. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

de gondoltam a túlnyomásra is, de az nemtom, hogy mitől lehetne...

esetleg felmelegedés miatt kitágul a benzin, de ez kizárva... se napsütés, se melegebb, mint tankoláskor...

2011. jan. 16. 17:25
 8/26 anonim ***** válasza:
annyi h nem jut be levegő a tartályab, mivel a szivattyú az szívja a benzint :S nem benyomja a levegőt
2011. jan. 16. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

17:25:

én is erre gondolok, de gondolom normális esetbe jutnia kellene levegőnek a tankba, hogy ne képződjön vákuum... nem?

2011. jan. 16. 17:31
 10/26 anonim ***** válasza:
Istenem... MINDEN EGYES AUTÓ TANKSAPKÁJÁNAK LEVÉTELEKOR SZISSZEN! Igen vákuum keletkezik több okból is... DE ez a szivattyú működését nem befolyásolja -.-"
2011. jan. 16. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!