Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kötelező Magyarországon a...

Kötelező Magyarországon a téligumi használata? Határon [Magyarország-Szerbia] ellenőrzik, hogy van-e?

Figyelt kérdés
2010. dec. 13. 15:45
 1/7 anonim ***** válasza:
nem
2010. dec. 13. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
nem nézik én tiszta sima gumival mentem amíg nem vettem másikat.szóval nyugodtan.
2010. dec. 13. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Sajnos nem kötelező, de minden autóstársadnak tartozol annyi felelősséggel, hogy télen téligumival közlekedsz.
2010. dec. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem kötelező,de mikor lesz már végre természetes hogy télen téli gumival közlekedünk.Akinek nincs pénze téli gumira az ne autózzon télen mert veszélyezteti mások testi éppségét.
2011. jan. 11. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem kötelező de ha balesetet történik és kétes, ki a hibás téged fognak kihozni hibásnak. Szerbiát nem tudom de Ausztriában kötelező.
2011. jan. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Nem kötelező de vannak rendőrök akik nem nézik jó szemmel és találnak helyette valami mást amiért megbübtetnek de igazából a téli gumi hiánya miatt, amúgy le se sz.rnák. Egyébként akinek nincs pénze nyugodtan autózhat, hisz valszeg nem a lagnagyobb motorral rendelkező kocsival száguldozik és a kis teljesítményű átlag autókkal nyáron is lehet menni téli gumival nem fog gyorsabban kopni egyáltalán se nyikorogni se csúszkálni. A téli gumi lényege hogy az autó meg tudjon állni. A nyári gumi lényege a vízelvezetés és kanyarstabilitás nyagy sebességnél ill. sportos vezetésnél. Aki csak környéken autózgat nyugodtan nyáron lehet téli gumnival. Mi a Vito-val úgy mentünk balatonra h téli gumi volt rajta egész nyáron, ugyanannyit bírt csak nem hajtotta fattom 140 fölé mert instabil lett a forró aszfalton am. az átlag km-t futotta le így is. Persze ezt ne Michelinnel mert az a vízen nagyon csúszkál, télibe csak friss hóba jó.
2011. jan. 11. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem kötelező, amugy ne mondjátok már h "tartozik autóstársainak annyi felelősséggel", mert nagyapám 74 éves, és huszonéveskora óta vezet, egyszer nem volt téligumija, és még egyszer nem volt emiatt balesete. igaz h nem hajt, de igy is eljut mindenhova:)
2011. jan. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!