Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Általánosságban melyik éri...

Általánosságban melyik éri meg jobban tankolás szempontjából egy etanollal hajtott benzines vagy egy dizel?

Figyelt kérdés
Vehetünk példaként egy 1.4es benzinest és egy 1.9es turbódízelt, vagy akár 1.4es dízelt is.
2010. dec. 28. 18:32
 1/6 anonim ***** válasza:
a dízel kevesebbet eszik. az etanolra alakított benzines rugalmasabb, és kevesebb rá a biztosítás, adó. mérlegelj, neked melyik éri meg.
2010. dec. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

az etanolosnak kevesebb a co-a mint a dizelnek és a benzinesnek :D

Igaz hogy fél vagy 1 literrel többet fog enni az autó 100-on de akkor is megéri mivel nézd meg a benzin árát meg nézd meg az etanolét ami 220-230ft/liter áron kapható!

2010. dec. 28. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az LPG a legjobb megoldás szerintem
2010. dec. 28. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az etanol hajtás a jobb. LPG csak addig jó amíg nem akarsz behajtani egy pláza parkolójába.
2010. dec. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Csak nézz meg a használtautón egy bizonyos típust legyen az Opel vagy Volkswagen vagy bármi más. Kiad egy típusból a kereső kb 2000db autót amiből 1800db benzines 195db Diesel és ebből még 5db a híres LPG-s üzemmódú autó. Ennyire népszerű az LPG a fanatikusok között. Ebből azt a konzekvenciát lehet levonni,hogy a diesel még most is megéri az árát mert fele annyit fogyaszt mint a benzines autó és nincsenek olyan időközi hivatalos ráfordításai mint az LPG-s autónak. Gondolok itt hatósági bevizsgálásra,(más a műszakiztatás LPG) tartály nyomás ellenőrzésre,reduktor felújításra stb... Ja,a gáz folyamatosan belülről kezdi szépen folyamatosan megenni a motort egy autószerelő mester barátom szerint.
2010. dec. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Én azt hallottam hogy a gáz kiszárítja a hengert.

Egyik ismerősöm kocsija volt is szerelőnél az LPG miatt.

Engem inkább az etanol érdekel mert kisebb a beszerelési költsége.

2010. dec. 30. 07:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!