Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Gázos autó garázsban + fatüzel...

Gázos autó garázsban + fatüzelésű kazán Veszélyes?

Figyelt kérdés

Gondolkoztam, hogy átalakítom az autómat LPG-re, de félek tőle, mivel az autó garázsban áll. A garázs mellett egy másik helyiségben (ajtók nélkül, tehát simán átjárható a két helyiség)) viszont fatüzelésű kazán van elhelyezve (az autótól 2m-re) és használatban is van. Mennyire veszélyes ez? Tudom, hogy ha normálisan van átalakítva, akkor nem szabad szivárognia (legalább is ez van írva legtöbb helyen), de erre vonatkozó részt azért nem találtam....


köszi


2010. dec. 29. 08:15
 1/4 anonim ***** válasza:
szerintem egyáltalán nem veszélyes,nekem is igy van.gáz ugysem fog szivárogni.
2010. dec. 29. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Kokas Lajos ***** válasza:
Ha a gázos autóból szivárog az üzemanyag, akkor a villanykapcsoló is veszélyes, ha a fatüzelésű kazánból kicsap a szikra, akkor a benzines, vagy dízel autó is veszélyben van. ellenben, ha minden rendeltetésszerűen működik, akkor semmi probléma!
2010. dec. 29. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha nem kontárokkal kötteted be akkor egyáltalán nem veszélyes!Zárt rendszer az egész!Gáz nem fog kiszökni sehova így nem jelent veszélyt és akkora hő sem lesz gondolom hogy felrobbanhasson a gázpalack!
2010. dec. 29. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Soha ne mondd,hogy soha nem fog szivárogni! A bajnak nem kell sok,utána nemcsak autód nem lesz hanem házad sem! Ismerősömnek hivatalosan rakták bele a gázt még anno és nem is kellett hallanunk mikor jön vissza a műhelybe,mert inkább éreztük olyan büdös volt az LPG-s agyon dicsért nyugati járgánya.Belül állítólag semmit nem lehetett menet közben érezni,viszont ha megállt az autó olyan volt mint egy megnyitott PB gázpalack. Sosem kellene ilyen autó.
2010. dec. 29. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!