Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen sürün kell felujitani...

Milyen sürün kell felujitani egy 50cc-s robogot?

Figyelt kérdés
azt hallottam hogy általába 8 10 ezer km-enként kell felujjitani (gyűrűzni stb) ha én kb évi 5 ezer km ert megyek vele akkor legalább 2 évente fel kell ujjitanom?:s
2011. jan. 1. 23:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha nem kínzod ,és jó minőségű 2T olajat használsz,akkor 20-30 ezret is elmegy. A motor konstrukció is nagyon fontos egy jól kiforrott gyári Minareli blokk akár ennél még többet is elmehet,míg egy kínai F@s meg lehet hogy a felét sem éri meg.
2011. jan. 2. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
köszi szépen!
2011. jan. 2. 12:58
 3/11 anonim ***** válasza:

motorilaag a kínai robogók nincsenek olyan rosszul kitalálva. max 2-3 LE, ami nem kínozza halálra a motort. és a fordulat nemnagyon megy 8000 fölé, bizonyos modelleknél még azt sem éri el. talán nem az 50es robogók lesznek azok, akik 15000KM után dugattyúcserét kérnek. bár a biztonság kedvéért én 20000km után cserélném a kopó alkatrészeket. persze függ még az olajtól, hogy be melegíted-e rendesen... de ezeknek a robiknak olajból is elég a sima, vagy max félszintetikus.


más a helyzer a váltós 50esekkel. RS, SX, RX... főleg a Rotax motorosok nagyon sokat forognak. akár 16-18 000-ig is felmennek, ami már elég durva. ide már jól jön a full szintetikus olaj, és a bemelegítésre is érdemes nagyobb gondot fordítani. van, hogy kibírnak 12-17 000km-t, néha még 10 000-et se.


a 2T 125ösökkel hasonló a helyzet.

2011. jan. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
* csak azok nem pörögnek annyit
2011. jan. 2. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Hallod... Le is szopnám magam a főtéren ha egy 50-es sx leforogna neked 18-at... :D Jó esetben 13-14, de az is csak üresben. Beszélsz itt marhaságokat. Amúgy egy robogónak el kell menni 20000 km-et, feltéve ha nem vmi ajtókilincsből öntött dugót raksz bele...
2011. jan. 2. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=fnhmaUPXoDo

ez mondjuk egy RS 50. tessék megnézni. aztán értékeld át amit leírtál. gárilag, ha megveszed, le van szabályozva. de ezt az okosok a szervízben valahogy ki tudják iktatni. aztán elektronika nem szab felső határt a fordulatnak, csak a keverék áramlása. azt meg egy nayobb karbival orvosolni lehet, tehát lepődj meg, az általam említett adatnál még többet is foroghat. csak némi hozzáértés szükséges, és egykis jól kivitelezett tuning.

gondolj vissza a régi 250esekre. majdnem elérték a 20 000-et. 1 henger lökettérfogata kb 62,5cm3. egy 50cm3-s ennél még kisebb lökettérfogatú, ráadásul kétütemű, ami nem 2-3LE-s teljesítményre van tervezve, hanem 8-10. akkor miért olyan hihetetlen a 17 000? a 600as sportmotorok mennek 16-ig, sokkal nagyobb lökettérfogat esik 1 hengerre (150cm3), ráadásul négyütemű. mégis forog 16 000-et. egy 100cm3-es kétütemű LÉGHŰTÉSES versenygokart úgyszintén 15-16 000. nemtudom elég viszonyításra való példát soroltam-e fel, de ha nem, tessék, köss bele mégegyszer.

2011. jan. 3. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Oké, elhiszem, leforog neked 14-15öt üresben. De terhelés alatt ha 12 felé megy, akkor már nagyon váltani kéne. Amúgy azért a hengeres elrendezését is figyeljük meg. Egy sor4 mindig is nagyobbat fog forogni, mint egy 1 hengeres. Valamint nem elhanyagolható a főtengely, lendkerék, kipuff stb se. Én alapvetően gyári motorról beszéltem, ami a büdös életben nem fog neked 18-at forogni.
2011. jan. 4. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
de némi átalakítással igen. és perszehogy nem terhelés alatt. de ezt mondta valaki? és szerinted az az Aprilia, amit belinkeltem, nem forogna többet? hallgasd a hangját. menne az még feljebb is :) (egyébként abban igazat adok, hogy nem elhanyagolható a hengerek elrendezése)
2011. jan. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
nekem nem Rotax motros van. Minarelli (koppintás). Keeway X-Ray 50. foorog 18at, pedig kínai
2011. jan. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én általában sebességben motorozok és nem gurulás közben üresjáraton csutkázom, szóval a kopás általában használat közben következik be... Lehet valakit boldogít, hogy üresben járatja fél évet, de én inkább hajtom. :) A keewayt meg hiszem ha látom!
2011. jan. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!