Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a véleményetek a xenon...

Mi a véleményetek a xenon izzókról? (amelyik normál foglalatba való)

Figyelt kérdés
Véleményem szerint nem vakít, legalábbis csak az van rá írva hogy 30%-al erősebb a normál izzónál. Érdekelne hogy "megdícséri-e" a rendőr ha meglátja? Műszaki vizsgán ez miatt nem volt gond.Nektek mi a véleményetek róla?
2011. jan. 5. 18:42
 1/7 anonim ***** válasza:
nekem semmi bajom velük... igaz nincs nekem majd ha telik rá ... mert fényszoró mosot is bekel valahogy építenem mert kökeményen megbüntett érte... 6000 K az még azt mondom elmegy de aki a 12.000 K szokta használni na az már télleg idegesitő...
2011. jan. 5. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
ha van mosó, és amutomatikus állítóberendezés, rendes foncsor, lepepírozva minden, akkor nem köthet bele.
2011. jan. 5. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem itt fogalomzavar van. A kérdező valószínűleg sima halogén izzóra gondol, ami emelt fényerejű, vagy kékes színe van az izzónak, ezek nem xenon izzók.

Ezek nem vakítanak jobban, mint ugyanabban a lámpatestben egy mezei halogén izzó. A rendőrt se nagyon zavarja, amíg nem kék színű fényt bocsát ki, ez igaz a helyzetjelző izzókra is, lehet kapni minden féle színűt, de nem szabályos a piros,kék,zöld stb.

2011. jan. 5. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Sikerült a kérdéssel eltalálni szarva közt a tőgyét.

Van ugyanis a "xenonizzó", ami egy HID-fényforrás, ugyanolyan, mint a gyári xenonos autókban, csak hagyományos halogénfoglalata van. Ez halogénhez tervezett fényszóróban (vagyis utólagos átalakításként) Magyarországon közúton nem használható. Nem mellékesen a beállítása sem egyszerű.

Van viszont a másik fajta, a xenonhatású halogénizzó. Ez az, amiről írtál: 30-50%-kal nagyobb fényerő, intenzív kék szín. Ezekkel semmi gond, műszakin is átmegy vele az autó, feltéve, hogy jól van beállítva a fényszóró. Egyetlen hátránya van: az, hogy az élettartama valamivel rövidebb, mint a hagyományos halogénizzóé. Mondjuk H4-es izzó esetén még a csökkent élettartam is igen hosszú... Én is használtam ilyen izzókat, meg voltam velük elégedve, a kulcs itt is a mértékletesség. Nem kell mindenáron feltűnően kék izzót keresni, mert az nagyon zavaró tud lenni ködös, esős időben, a vízcseppekről szóródva. Ráadásul az ilyen nagyon kék gagyi izzók az emelt fényerejüket nem is tudják kihasználni, mert az izzó burájának festése annyit "fog vissza" a fényerőből. Érdemes valamelyik nagyobb gyártó (Tungsram, ha van még, Osram, Philips) termékét választani, mert ezek nem pukkannak el pár hét után és kellemes, nem zavaró a fényük, ugyanis általában megelőző kutatások, kísérletek után állítják be a színhőmérsékletüket. Az emelt fényerő pedig látható is.

A lényeget azonban itt sem szabad elfelejteni: bemattult foncsor és rosszul beállított fényszóró esetén az ilyen izzók sem érnek az égvilágon semmit.

2011. jan. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
41%

Bocsánat, hogy idepofátlankodok egy TÉNYLEG komoly válasz után a magam kis egyszerű mondanivalójával.

Csupán 2 tapasztalat.

1 attól még, hogy TE kis naívan azt gondolod hogy "nem vakít" az nem úgy van. Annak ellenére hogy beállsz a kocsid elé és úgy nézed kicsit más koszos lámpánál, még egy szélvédő törésén keresztül kapott fény. Szóval igen, gyakran még a gyári is vakít, nemhogy az ilyen (Halogén foglalatos Xenon, és a kékes fényű lámpa)

2.

Sok ember utólagos ködlámpa helyett ilyet vesz az autóba. Aztán araszolnak mert a xenon lámpa 30-50%al jobban megvilágítja a ködöt, meg a sűrű hóesést is ám! (ez is tapasztalat, a kis pirossal kerülgethettem a 62esen 30-40el döcögő boyracereket akik szuperül látták a tejködöt.


Bocs, ez ki kivánkozott. Aki szeretne lepontozhatna. De inkább ködlámpát kérek szembe mint utólagos xenont.

2011. jan. 5. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
2011. jan. 5. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, legfőképpen a 3.-nak és a 4.-nek. Igen a xenonhatású halogénizzóra gondoltam. És köszi a véleménnyilvánítást 5. :D
2011. jan. 5. 20:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!