Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha egy motoros úthiba (pl....

Ha egy motoros úthiba (pl. kátyú) miatt szenved balesetet (testi sérülés, vagy a motorban keletkezik kár), akkor ki a felelős/ki fog kártalanítani?

Figyelt kérdés
Csak érdekel, párom motorozik.
2011. jan. 9. 20:32
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha kilométzreken át jó az út és egyszercsak van egy kátyú (amit nem jelez tábla) akkor az út kezelője, ha eleve tiszta kátyú az út akkor meg a motoros, mert minek megy gyorsan ha látja hogy szar az út.
2011. jan. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az út tulajdonosa.(Pl.:városi, megyei, stb önkormányzat)
2011. jan. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az út kezelője, ha nincs az úthiba táblával jelölve. Tehát nem elég az, hogy látszik, hogy szar az út, ki is kell táblázni.
2011. jan. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

a feltételekhez igazodva kell vezetni.

Ha nem lát vegyen szemüveget, vagy menjen 40-nel.

2011. jan. 9. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Itt nem arról van szó, hogy a páromnak milyen a vezetési stílusa, 9 éve motorozik, szerintem tudja hogy kell.


Csak pl. ha vmi miatt nem vesz észre egyet menetközben, vagy éjszaka, esetleg rossz látási körülmények között valami úthibával találkozna, aminek következményei lennének, akkor mit lehetne tenni.


Ennyi volt a kérdés, még egyszer írom: csak érdekel a válasz.

2011. jan. 9. 22:07
 6/8 anonim ***** válasza:

hát ez egy jó kérdés.

Ügye elvileg úgy szól a kresz, hogy az aktuális út és időjárási és látási viszonyoknak megfelelően kell vezetni. Mond olyat is, hogy "vakvezetés tilalma", azaz látnia kell azt az útszakaszt, amin áthalad.


Felmerül ugyanakkor az a kérdés, hogy mi van akkor, ha van mondjuk egy nagy kátyú, amire oldalról fa árnyéka vetül, és azt hiszed az csak árnyék, holott nagy tankcsapda (lsd. mint az "Isten hozta őrnagy úrban...")


Nem tudom, hogy ez ilyenkor minek minősül és ki a hunyó.

2011. jan. 10. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Attól függ hogy ki az út "üzemeltetője".

Én a 16. kerületben jártam így, csak autóval, ott az önkormányzaté volt az út:

Szakadt az eső, és nem lehetett látni a közel 45cm mély, otthagyott lyukat, és se tábla, se semmi... rendőrt hívtam a jegyzőkönyvet felvette, teljesen normális volt, majd egy autómentőt, mert a komplett jobb első kerék szinte kiszakadt.. 280e Ft volt a javítás, amit kb. 8 hónap után fizettek ki, mert nem tudtak megegyezni a vízművekkel, mert ők hagyták ott a lyukat - elvileg.

szóval csak óvatosan!

2011. jan. 16. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi szépen!
2011. jan. 16. 21:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!