Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Üdv. Elmult héten vezetői...

Üdv. Elmult héten vezetői engedély nélkül közlekedtem egy motorral, rendőrök elöl menekülés közben baleset lett. Személyi sérülés nem történt. Milyen büntetésre számíthatok?

Figyelt kérdés
Kérdésem:A meglévő vezetői engedélyem (B, A1) elvehetik-e, és ha igen mennyi időre? Fiatalkorú vagyok.
2009. okt. 16. 13:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ezt nem értem. Van jogsid, csak nem volt nálad? Akkor mi a francnak kellett menekülni a rendőrök elől? Ha ezt megmondod, vsz kisebb pénzbírsággal megúsztad volna.
2009. okt. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
72%

Rendőrök elől menekülés közben!! :))) Én se látom az értelmét ennek a leírtakból.

Talán drog is volt nálad? Mert akkor évekre számíthatsz!!

2009. okt. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Jogosítvány nélküli vezetés csak az egyik tétel.

Felmerül még a Közúti veszélyeztetés, Közúti baleset okozása. A büntetési tétel attól függ, hogy pontosan mi történt, akár több éves szabadságvesztéssel is büntethető.

Súlyosbítottad azzal, hogy rendőri intézkedésnek ellenálltál. Nem szívesen lennék ilyen helyzetben. Hatóságtól függ, hogy mibe mennyire kötnek bele. Előre nem lehet tudni, mi lesz a végeredmény.

2009. okt. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

nos...a balesetnél ottvoltak a rendőrök? mertha igen akkor lesz bünti, főleg ha tudnak róla h jogsi nélkül voltál, ésmég a rendőröknek sem álltál meg. nekem voltmár részem abban h nemálltam meg rendőrnek, de az azért volt mert szar a lámpám és nemvettem észre h ott integet az út szélén :D útánam jöttek szirénával, na akkormár feltűnt h vmi oké. megálltam, kiszállt 2 rendőr, és elkezdtek papolni h ugye tudja h ha nemáll meg a rendőrnek az 30ezerrel büntethető, főleg úgy h szerinte még majdnem elis gázoltam..:D hát mondom ööö...izé...jah. de amúgy nemtudtam. még beszéltek nekem kicsit, aztán leléptek, nem büntettek meg, sztem azér mer nő voltam..:D

balesetben is voltmár részem, (mer nő vagyok, tudom..:D) személyi sérülés ugyan történt (én voltam az), de én nem menekültem, és jogsim is volt :D megbüntettek. 70ezer ft.

na ezeket rakd össze és számítsd ki h mennyi büntire számíthatsz :D

2009. okt. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
ja, igen, azt elfelejtettem h be is vonták a jogsim fél évre...
2009. okt. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nagymotor, 750es volt, arra nincs jogsim. csak 125-re. Drog nemvolt nálam. Szabálysértésént lettem feljelentve, mert személyi sérülés nem történt. Hátha kicsit így pontosabb:)
2009. okt. 16. 14:45
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
na átnéztem az irataim, énis szabálysértő voltam, előzés és elsőbbségadás szabályainak megsértése....70ezer ft és 2 hónapnyi jogsi elvétel. én voltam a személyi sérült. ha nemvagyok, valszeg olcsóbb a bünti, olyan 50 körül. DE nekem van jogsim, és nem menekültem :D ez elég súlyos amit te csináltál, bár függ attólis h miféle balesetet okoztál. sztem 50 ezerre minimum számíts.
2009. okt. 16. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Kösözönöm a válaszokat. Ha a baleset okozója a sérült, akkor nem számolnak plus büntit, ő nem számít, ha más sérült volna súlyosan, akkor bűncselekmény az súlyosabb...

Fiatal korú vagyok, pénzt nem kaphatok elvileg. De csak elvileg. Jogsit féltem, de nagymotorra nemvolt, így a kérdés hogy a B-t bántják-e.

2009. okt. 16. 16:04
 9/13 anonim ***** válasza:

fiatal korúakra is kiszabható a pénzbünti, csaképp a szüleid nevére fog jönni.

nekem aztmondták ott helyben a rendőrök, h mivel sérülést okoztam magamnak azért többre számíthatok. ott helyben azt mondták h 25ezerről indulok, aztán majd kikalkulálják az okosok h mennyi lesz a vége.

hát 70 lett a vége, pedig nemcsak énvoltam a f@sz, ha a szembejövő lassabban jövő, azaz ha betartja a sebességkorlátozást, akkor nemlettvolna ez a vége. ( nemvolt frontál, nemkell megijedni:D) én úgymértem fel, h nem hülye, ezért nemmegy gyorsabban, mint 50, ésígy belefért volna h megelőzzem az előttem menő kocsit. csak később vettem észre h ez baromi gyorsan jön felém, nemegészen erre számítottam...demivel ő nemvolt a helyszínen a balesetkor (sőt senki nemvolt a helyszínen, mindenki csak gyök2re lassulva bámulta h vajon kiszállok e még a kocsival miután frontálisan betonfalnak ütköztem, egy ukrán kamionos állt meg, és hozott vizet, h töröljem le magamról a vért, nademindegyis, hogyis várhatnék többet ezektől az emberektől..) naszóval, ők valszeg úgymérték felm, h énvagyok a hülye, mert nemjól mértem fel a szembe jövő sebességét, és ezzel veszélyeztettem magamat, ártottamis magamnak, plusz másokat is veszélyeztettem ezért a 25öt tornázzuk fel 70-re.

na eztcsak azért írom le, hogy ne éld bele magad abba h kiskorú vagy, meg nemtörtént semmi különös, őkmajd tesznek róla h a lehető legtöbbet szedjék ki belőled. ezmárcsak így működik.

2009. okt. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nem jól tudod, hogy fiatalkorúra nem róható pénzbüntetés: Btk szerint lehet.

114. § (1) Fiatalkorúra pénzbüntetést akkor lehet kiszabni, ha önálló keresete (jövedelme) vagy megfelelő vagyona van.

(2) A pénzbüntetést és a pénzmellékbüntetést behajthatatlansága esetén kell szabadságvesztésre átváltoztatni.


De akár a bíró fiatalkorút javítóintézeti nevelésre is kötelezheti.

2009. okt. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!