Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi lehet az oka annak h az...

Mi lehet az oka annak h az amerikai autók nagy többsége automata váltós? Hallottam olyanról hogy állítólag az automata váltó műszakilag meglehetősen egyszerű, primitív szerkezet (50 es 60 as 70 es évek autóira gondolok).

Figyelt kérdés
2011. jan. 10. 00:14
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Vagy csupán a kényelem, a luxus. Az amerikaiak egy elég kényelmes nép volt mindig is, lehet hogy ez volt a fő célpont.
2011. jan. 10. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
45%
én meg vmi olyasmit hallottam, h sokkal jobban megéri nekik így, kevesebbet fogyaszt vagy már mit tóm én:D ha megtalálom, hol láttam leírom:D
2011. jan. 10. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
53%
Az amerikaiak egyszerűen túl buták és lusták megtanulni váltani. Olvass ilyen fórumokat. A hozzászólók 80%-a elzárkózik a manuálistól, ki sem próbálná.
2011. jan. 10. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk azt cáfolnám, hogy az automata váltós autók kevesebbet fogyasztanak.


Persze, nagyon nagy mértékben függ egy manuális váltóval felszerelt autó fogyasztása a vezetési stílustól, de nagy átlagban elmondható, hogy az automata váltós autók többet fogyasztanak a manuálissal szemben.

2011. jan. 10. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
50%
igen az lehet, de vmi olyasmit írtak, h azért éri meg jobban, mert pl. nagyobb távolságot kell megtenniük, pl. egyik megyéből a másikba, mert ugyebár elég nagy távolságra van ott minden, és hülyeség lenne váltogatni. Mert a városba persze, jobb a váltogatás, de lehet h náluk nem.
2011. jan. 10. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Hülyeség nem váltogatni :) Az automatákon van overdrive funkció, de nem hiszem, hogy takarékosabb lenne, mint manuálissal gurulni a lejtőkön.
2011. jan. 10. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Néhányszor jártam és vezettem az USA-ban!


Szinte minden autó klímás és automata váltós.

...és rohadtul nem érdekli őket az autó fogyasztása!!!!!!!


Ugyanis az állam nem rabolja le az embereket és a benzin ára csak a töredéke az itthoninak.


Amikor utoljára voltam, még 98 cent volt az egy gallon,

azaz 4 liter üzemanyag!!


Most úgy hallottam, hogy kb. 2-3 dollár körül mozog egy gallon ára.

Azaz 4-600 Ft/ 4 liter!!

2011. jan. 10. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

En az USA-ban elek es erre inkabb azt mondanam, hogy kulturalis kulonbseg. Az USA-ban meglehetosen sok eltero dolog van Europahoz kepest (hisz messze van) es teljesen mas az egesz...szoval en ennek tudom be az automata valtot, ahogy a napi eletben meg sok mas apro kulonbseg van. Valoban az amerikai ember nagyon praktikus es kenyelmes. Azt tartja, hogyha valamit egyszerubbe lehet tenni, akkor miert ne? Az emberek is ilyenek itt - az egyszerusegben hisznek (egyszeruseg alatt praktikussagot ertek, idomegtakaritast, nem pedig primitivseget). Az europaiaknak furcsa az automata valto, mert hallottam emberektol, hogy akkor elvesz a kontroll. En ezt nem ertem, mert magat a kocsit a vezeto iranyitja, a valtonak semmi koze nincs ehhez, automata valtos kocsival, ugyanugy fekezel, gyorsitasz, kanyarodsz...szoval nem tudom, hogy miert vannak sokan az automata ellen. En ugy vettem eszre, hogy Europaban a kocsik joval dragabbak alapbol (azok a pici kocsik kerulnek annyiba, mint itt egy nagy terepjaro) es Europaban ezert szamit az atlag vezetonek, hogy ne tegyen meg ra a kocsi arara az automata valto. Ha itt kocsit veszel, a fogyasztasa nem szempont, inkabb a merete, hogy minel nagyobb legyen...persze ertheto is, mert a legtobb csaladban 3-6 gyerek van es ha egy kocsival koltozol mondjuk egy masik allamba (ilyen gyakran van, az emberek roppant mobilak) vagy egy hosszabb turat teszel, akkor mindjart kenyelmesebb egy nagy kocsi, egy automata valtos kocsi cruise controllal...nagyon sok terhet le tud venni a vezetorol...tudom, mert nekem most volt 1 20 oras utam. A regi kocsi meg olyan nagy volt, hogy a leghatso ulesen le lehetett fekudni aludni.


Amugy az amerikai gyartmanyu kocsik (gondolok itt a GMC-re, Chevy-re es tarsaira - jelentosen olcsobbak, mint a tobbi gyartmany) nagyreszt meg mindig nagyon rosszak nem a valto miatt, de a minoseg meg sem kozeliti a import kocsikat...volt egy Dodge-om regen, az meg jo volt. Azt a markat meg utolag barmoltak szet par eve, teljesen megbizhatatlanok az amerikai kocsik, rengeteget latsz az autopalyak szelen beloluk (Pontiac meg Jeep egyes autoi meg biztonsagi szempontbol sem utik meg a mercet). Ugye a Ford talan az egyetlen, ami tenyleg jo, de az meg olyan draga, hogy erdemes kulfoldi kocsit megfontolni. Meg a Mercury-ra mondjak, hogy jo, de nekem sosem volt, igy arrol nem tudok nyilatkozni. A luxusmarkak kocsijainak gazdaitol is hallottam panaszkodast (Buick es Cadillac), hogy alap dolgok elromlanak ilyen 50-60 ezer dollaros kocsikon. Nem veletlen. Mind GMC alneven.


Egyebkent ez epp olyan kulturalis kulonbseg, mint az, hogy az USA-ban meg nem alap a taviranyito a kocsihoz. A ferjem mai napig kulccsal nyitja a kocsijat. Europaban gondolom, hogy ez egy uj kocsin oskorinak szamitana...a klima meg azert nem alap Europaban, mert sok orszagban nincs olyan idojaras, ami megkivanna a klimat, de az USA-ban a legtobb helyen nem lehet klima nelkul letezni nyaron. Szoval mindenre van magyarazat. Anelkul, hogy valaki ezeket a kulonbsegeket figyelembe venne, nem lehet itelkezni, hogy ez csak lustasag.

2011. jan. 10. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
01:33: miert kellene kiprobalni a manualist annak, aki automatat latott egesz eleteben, azt szokta meg? Mi rossz van abban, hogy nem akar azzal bajlodni, ha nem muszaj? Mar en sem vezetnek manualison, minek, ha nem kell? Aki ilyenert valakit lenez, az magarol allit ki szegenysegi bizonyitvanyt. Mas orszag, mas kultura. Ennyi. Szamtalan mas dolog van, ami mas, milyen unalmas is lenne, ha mindenhol ugyanugy elne mindenki.
2011. jan. 10. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Én nem erőltetem rá senkire a manuális váltót. Végül is nem is hátrány, hogy ott olcsó az automata is, aki nem tud vezetni, kevesebb kárt tud tenni az autóban. Itthon nekem fáj, amit sokan az autójukkal művelnek. Egyszer kipróbálnám, milyen amerikában. De szerintem akkor sem alakulnék át.

Egy időben sofőrként dolgoztam. Éjjel, ismeretlen környéken, fáradtan még tudtam is örülni néha egy-egy automata fuvarnak (ugye akinek van pénze sofőrre, sokszor automatára is). Tehát tudom mik az előnyei. Mégis, magamnak csak manuális váltós autót vennék. Például a Mercedes 7 sebességes automatájáról áradozott a szaksajtó. Nekem egyáltalán nem tetszett. Annál talán még egy Vectra automata váltója is jobban feküdt alám. Szubjektív ez az egész. Sajnálom, ha bárkit megbántottam volna, nem állt szándékomban.

2011. jan. 10. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!