Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Bővül a család,7 üléses autót...

Bővül a család,7 üléses autót keresek. Tippek?

Figyelt kérdés
2011. jan. 10. 01:39
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
opel zafira
2011. jan. 10. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
ford galaxy
2011. jan. 10. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Na látom van a p*cádban nem csak vér. (Bocsi de ez van ugye, nem sértésként írtam).

Pontosan ezzel a promlémával küzdöttünk mi is. Szímításba jött az Opel Zafira, Seat Alhambra, VW Sharan, Ford Galaxy és nem utolsó sorban az akkor új Dacia Logan. Nem akarok most kitérni arra hogy motorilag így-úgy meg fogyasztás meg ár. A fontos az volt nálunk is hot hatan/heten vagyunk és valahogy egy autóval mobilisnak kellene lennünk. A fentebb említett autók nem rosszak, viszont NEM 7 SZEMÉLYNEK. Csak ha belegondolsz ha heten utaznak, azoknak ugye minimum 7 utazótáskájuk (vagy iskolatáskájuk) lesz. Hova teszed azokat, ha a hátsó sorban ülők háta mögött már vége a kocsi belterének s ott a hátsó ajtó lezárva, slussz passz. Továbbá azokba az ülésekbe amik pl. a Loganban vannnak a hátsó sorban még a kutyámat sem ültetném bele amilyen szűkösen vannak elhelyezve. Véletlenül seggbetelefonál egy másik autó és nem kell hogy negyon, akkor a hátul ülőknek vagy minimum a lábaiknak annyi.

Továbbá ha a gyerekek fognak ülni a hátsó üléseken, ami nagyon valószínű akkor azokat a gyereküléssel valahogy be kell kapcsolni. A fent említett autók egyikében sem megvalósítható hogy odamész az üléshez és ezt megteszed. Esetleg elölről vagy a hátsó ajtón keresztül vízszintes kúszómozgással tudsz úgy-ahogy a biztonsági övekhez jutni hogy bekapcsold.

Tehát ilyesmi stílus kilőve, villamos sem jó mert nincs mindenhol sín. A végén megoldottuk és azt hiszem nagyon is jól. Vettünk egy 9-személyes VW transporter T4 -t. Már egy éve húzzuk így és nagyon meg vagyunk elégedve. Lehetett volna még 9-személyes Ford transit is, csak az kb 15 cm-rel magasabb és nem fért volna be az eredeti garázsba.

Szóval ha nem akarsz idegeskedni ahányszor be és ki kell szállni, meg kedves a hátsó sorban ülők egészsége, meg nem akarsz még a tetőn is csomagot cipelni akkor a tippem: VW Transporter T4.

2011. jan. 10. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 csaby71 válasza:
Fiat Scudo (az új)
2011. jan. 10. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
Ford Galaxy, VW Sharan, Seat Alhambra.
2011. jan. 10. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Hát a három lány mellé szerettünk volna egy fiút, aztán kettő lett belőle, de az egyik legalább fiú lesz...

Én is gondolkodtam a Transporteren, de abba nem lehet jó benzinmotort kapni.

Eszembe jutott még az R Mercedes, illetve valamilyen Escalade méretű amcsi vas.

Erről mi a véleményetek?

2011. jan. 10. 11:46
 7/25 anonim ***** válasza:

Ahoj!


Dodge Caravan a szavazatom. Ismerősnek van, a családban elég termetes személyek vannak, mégis mindenki nagyon kényelmesen elfér benne. Az ülések fotelek, az autó szerintem nem drága, és egy 2.5-ös TD motor kiszolgál, hogyha nem hajtod szét (a legtöbbeknek az volt a gondjuk, hogy tartósan 160 fölött akarták használni, ami egy felelős családapára a saját családtagjaival rakott autóban normális esetben nem jellemző).


Nem egy versenygép, de tökéletes családi autó, ha megnőnek a gyerkőcök, akkor is lesz benne elég hely, és a fogyasztása vezetési stílustól (és persze állapottól függően) gázolajból 9-13 liter között alakul. A benzines olcsóbb ebből, de az megkajálhat benzinből akár 16 litert is, úgyhogy azt nagyon meg kell gondolni.


Gyakorlatilag a Dodge Caravannal szinte azonos a Chrysler Voyager is, ilyenekben érdemes gondolkodni. VW Transporter is jó választás lehet, hátha még jön pár picúr :P

2011. jan. 10. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
Én ültem is(mindenhol) vezettem is vw touran-t és azt kell, hogy mondjam, hogy nagyon jó kényelmes kocsi. 2.0 tdi a 140 lóval erö, dinamikus. Fogyasztása 6-7l. Jah és nem utolsó sorban jól néz ki!(szürkében)
2011. jan. 10. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim válasza:
csak úgy megjegyzem a mai napig a logan mcv a legtágasabb a harmadik sorba, persze a egyterűek között. ja és egyátalán nem vagyok dacia fan (sőőőt) csak érdekesség képpen mondom
2011. jan. 10. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
Miért kellene a Tramsporterbe benzines motor? 2,5 TDI fogyasztász 7,5 liter, megy mint a golyó. Miért nem jó?
2011. jan. 10. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!