Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szeretnem modositani az...

Atyesz74 kérdése:

Szeretnem modositani az automon a lambda szonda jelet. Hogyan tudnam emelni a lambda szondam jelet? 4 vezetekes lambda szondarol van szo. Azt tudom hogy egy lm741 ic-vel kell de szuksegem lenne a bekotesi rajzra.

Figyelt kérdés
2011. jan. 10. 08:42
 1/4 anonim ***** válasza:

" Szeretnem modositani az automon a lambda szonda jelet. "


Roppant bölcs dolog.

2011. jan. 10. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mivel ic-t irtál feltételezem az ecu bekötési rajza érdekelne. De ahoz nem kellett volna autó tipust motorszámot is irnod? egyébként nem hogy letöltenéd az autodata nevű programot abban minden benne van.
2011. jan. 10. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Minek akarsz te lambdaszonda jelet emelni? Nem véletlenül van úgy beállítva, ahogy.

Ha azt hiszi az ecu, hogy szegényebb a keverék, rádúsít (esetleg lesz 1-2 plusz lóerőd, de nem valószínű), cserébe a kibocsátás megnő, esetleg durván kormolni fog.

Ha azt hiszi, hogy dúsabb a keverék mint valójában, elszegényíti, ergo nem lesz ereje a motorodnak, bár a fogyasztás és a kibocsátás is csökken(het). Nem mellesleg hasonlót érsz el, ha nem nyomod be annyira a gázpedált.


Ha meg azért akarsz változtatni a jelen, mert nem megfelelő, lambdaszonda csere javasolt.

2011. jan. 10. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

úgynézem az egyik kolega nincs tisztában a lambdaszonda működésével.

atyesz74 neked pedig azt mondom hogy nem kell emelni a jelet hanem a szonda felől érkező felső feszültséghatárt megtartani az alsó pl: 300 mv os határt kell emelni pl 400 mV legyen a minimum én csináltam LM324 ből és sikeresen működik de csak asztalon próbáltam.

Mert ha a szonda jele alacsony fesz az azt jelenti hogy sok az oxigén tartalom a kipufogógázban ezért az ecu rádúsít tehát több üzemanyagot ad a motornak na ezt kell korrigálni azzal hogy a szonda jelének alsó határát nem engeded le a sárga földig.

2011. máj. 8. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!