Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A japán autók ma is olyan...

A japán autók ma is olyan megbízhatók mint régebben?

Figyelt kérdés
Főleg az elektronikára gondolok, ami a leggyakoribb hibaforrás oka.
2011. jan. 10. 12:28
 1/9 anonim ***** válasza:
Ami igazi japán, tehát ott is készül, az igen. De nálunk nagyon ritka az igazi japán cucc, legyen az autó, vagy bármilyen elektronika.(Tehát max japán cég aurópában gyárt egyéb beszállítóktól vett alkatrészekkel) Made in Japan nálunk baromi ritka.
2011. jan. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Én is úgy tudom, h a mostani gépek már nem olyan jók:S
2011. jan. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Valóban jelentős minőségcsökkenés következett be, mióta Európában gyártják a modelleket.

Viszont egy veszélyfaktort is ki lehet zárni: a tengert. Én hallottam olyanról, hogy 10 éve, a még Japánban gyártott, végletekig megbízható Almerák között volt egy, ami Rotterdamban a tengerbe esett... Folyamatos elektronikai problémái voltak, fél évbe telt mire kiderült, mi is történt vele.

2011. jan. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. Sajnos tényleg nehéz eredeti japánban gyártott dolgot találni. Engem főleg a Toyota érdekelne.
2011. jan. 10. 13:49
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerintem még mindíg ők gyártják a legmegbízhatobb autókat.A németek nagyon visszaeresztettek a megbízhatóságban.Korea pedig rendkívül megerösödött.Én csak is japán autót ajánlok.(tapasztalat) A toyotárol annyit, hogy a legmegbízhatobb autókat csinálja.

13:34

tényleg nem kötekedni akarok de a megbízhatóság és a tengerbe esés között mi az összefüggés?

2011. jan. 10. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az, hogy beázott az egész elektronika, ergo az a példány nem volt megbízható, mint leírtam.

Nyilván ritka eset az ilyen, és nyilván más országban nem lenne pofája a kereskedőnek eladni az ilyet. Üdv magyarisztánból.

2011. jan. 10. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

igaz.

ezzel a németek pont fordítva vannak sajnos...

2011. jan. 10. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Japán elektronikás autó manapság kevés van az utakon. Ezen kevesek egyike a Toyota - fórumokon lehet olvasni a megbízhatóságukról. Nekem 12 éves mitsu van, de holland összeszerelésű, szerencsére a motor, váltó, elektronika még japán (benzines). Ugyanez dízelben megkapta a francia blokkot meg a váltót, ismerősöm félévente cserél benne váltóperselyeket.


Németeknek a kasztnija nagyon jó. 8-12 éves német autók még elektronikailag is megbízhatók voltak, ott kezdődtek a gondok, amikor jöttek a hibrid buszrendszerek, meg a sok kütyü.


Szóval thumbs up Japan!

2011. jan. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Előző vagyok - úgy értettem, hogy kevés új autó van japó elektronikával.
2011. jan. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!