Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van nekem egy 50 kobcentis...

Van nekem egy 50 kobcentis negyutemu robogom,ami ha megyek jelen idoszakban akkor ha melegites nelkul indulok el megy es ha megallitom nem tudom ujrea gyujtani mert letopi a gyertyat.Mit lehet ezzel csinalni?

Figyelt kérdés

Mii lehet a baj??? Mar tobbszor elofordult mar ez.

Azert lenne mert nincs a hideghez hozzaszokva???


2009. jan. 30. 19:42
 1/3 anonim ***** válasza:

Mi történt a micsodádnak a hogyishívjákjával?

Négyütemű, 50-es robogó, ami hidegben is beindul, eddig értem. De utána mit csinál a gyertyával? Az is egy kissé túl általános, hogy hidegben beindul. Szívatóval vagy szívató nélkül indul be? Mennyi idő alatt éri el az üzemi hőfokot? Hogyan reagál a gázra? Ha ennyit elárulsz, már könnyebb lesz megmondani a hiba okát. De egy biztos: nem azért van, mert nem szokott hozzá a hideghez. Nem hátasló ez, hanem egy gép...

2009. jan. 30. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A robogom beindul de ha nem hagyom jaratni akkor a gyertyara benzin kerul es ki kell vennem a gyertyat es meg kelltakaritani. Ezt nyaron nem csinalta es akkor jol ment.Szerintem ezt a hideg idoszakot nem szereti mert hisz ez nem auto hanem 1 motor. A gazra pedig reagal jool.Ha huzom nem doglik be!!!
2009. jan. 30. 21:31
 3/3 anonim ***** válasza:

Attól, hogy motor, mennie kell télen is. Még mindig nem egészen értem, mit is takar az, hogy ha nem hagyod járatni, akkor benzin kerül a gyertyára.

Valószínű az lehet a hiba, hogy hidegindításnál és/vagy alapjárat közelében túl dús a keverék. Vagy az automata szívató túlbuzgó (túl sokáig vagy túlságosan nagy mértékben dúsít), vagy az alapjárati keverék túlságosan is dús. Ha azonban nyáron ezt nem csinálta, akkor valószínű, hogy a szívató játssza az eszét (hiszen a jó fajta automata szívató fokozatosan kapcsol ki és be, ezért télen jobban dúsít).

2009. jan. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!