Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a különbség a benzin között?

Mi a különbség a benzin között?

Figyelt kérdés
a 95-ös benzin az ólommentes 95-ös és a super95-ös között? mert ezt akárhányszor megkérdeztem a benzinkútnál azt mondták hogy ugyan az mind a három.valaki nem tudja esetleg?
2011. jan. 12. 21:07
 1/4 anonim ***** válasza:
79%
Nem röhögtek ki mikor megkérdezted?Mert semmi különbség nincs mivel amit tankolsz az "95ös oktánszámú ólommentes szuperbenzin".Ilyen egyszerű!
2011. jan. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A 95-ös benzinből ma már csak ólommenteset lehet kapni. Sőt, a többiből is. Viszont ez újdonságnak számított huszon-egypár éve, így néhol még ma is kiemelik, hogy ólommentesek a benzinek.

Jó 30-40 évvel ezelőtt az alacsonyabb kompressziójú motorok miatt 86-os volt az elérhető legkisebb oktánszám, ez volt az ún. normálbenzin. E mellett árulták a 91-es, 95-ös és 98-as benzineket. A "szuper" megjelölést vagy a 91-es, vagy a 95-ös viselte. Ezért maradt rajta ez a megjelölés, hiszen régen is így hívták.

A benzinkúton tehát nem vertek át, mindhárom megjelölés ugyanazt a 95-ös oktánszámú, ólmozatlan benzint jelöli.

2011. jan. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
47%
ma 21:18--Látod?Ha rövidebben fogalmazol akkor a Te válaszod jelent volna meg!Bocs ha eléd tolakodtam,mégha ugyanazt irtuk is mindketten!Jó szelet a vitorládba!!!
2011. jan. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Mondtam én, hogy haragszom? :-)

Amúgy meg direkt nem fogalmaztam rövidebben, ha a kérdező csak a válaszra kíváncsi, azt az elsőből is megkapja, ha pedig a háttér is érdekli, elolvassa az enyémet is.

2011. jan. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!