Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Honnan kezdjem el a Simson...

Honnan kezdjem el a Simson felújítását?

Figyelt kérdés
Egy ismerősömnek volt egy Simsonja egy félévig, évig ha használta aztán vett egy honda mocit. Nem tudom most milyen állapotban van, ha jól emlékszem valamilyen problémái is voltak vele és esett is tán egyszer vele. Most rám jött a 'motorozhatnék' és átvenném tőle. Már vagy 2éve áll a garázsba meg néha a szabad levegőn. Ha a legrosszabb dolgokat is vesszük, mennyibe fájna nekem teljesen széppé és jóvá varázsolnom? És hol kezdjem el az egész felújítást? Nem nagyon értek hozzá, de meg szeretném tanulni!
2011. jan. 16. 21:25
 1/4 anonim ***** válasza:

A jóvá és a széppé varázsolás két külön dolog. Én szétszedtem az enyémet pár éve, felújítottam a blokkot, a vázat, az utolsó alátétet is kicseréltem és akkor is csak egy Simson maradt, amit nem lehet olyan áron eladni amibe került az anyag meg az alkatrész.

Ha komolyan akarsz motorozni, akkor megcsinálod a Simson blokkját meg a fékeit, használod amíg nem érzed kicsinek/gyengének, aztán elcseréled.

2011. jan. 16. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Főtengely, csapágyak,szimeringek , hengerfúrás, új gyűrű és dugattyú.

Az mondják hogy egy 20-asból meg szokott lenni a blokk felújítása, de használt blokkot 15.000ért már lehet kapni.


Tank és deknik lefújása 4.000ből megvan.

Ha gumik kellenek akkor a 6-7 ezerből megvan az első és hátsó.


[link] alkatrészárakat itt találsz. Nem olcsó bolt ez de vannak minőségi cuccok is.


Ha összeszámolod hogy mennyibe kerülne és 60.000ft- feletti összeg jön ki akkor inkább tegyél hozzá és vegyél másik motort. Egy normális robogó 100.000ért már van.

2011. jan. 18. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
robogót soha, semmilyen körülmények között nem vennék.
2011. jan. 19. 17:27
 4/4 anonim válasza:
SZERINTEM HÁTÚLRÓL KEZD A FELÚJÍTÁST, MERT HA ELB@SZOD, KEZDHETED ELŐLRŐL!
2011. jan. 19. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!