Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan kell átmosni a hűtőrend...

Hogyan kell átmosni a hűtőrendszert, illetve hogyan kell azt légteleníteni?

Figyelt kérdés
Az átmosást én mint hozzá nem értő úgy képzelem, hogy leeresztem a hűtővizet, bedugok egy slagot a kiegyenlítő tartályba, és nyomom rajta a vizet addig míg a másik végén szép tiszta víz nem fog kifolyni. De ha nem így kell csinálni, kérlek írjátok le hogyan! A légtelenítésről pedig egyáltalán fogalmam sincs, magyarázza el nekem valaki légyszi!
2011. jan. 18. 17:46
 1/6 anonim ***** válasza:

Én sem csináltam még, illetve autószerelő sem vagyok.

de ez így nem fog menni.

Ha leengeded a vizet, és slagból engedsz beel vizet az nem fog eljutnia hűtőig, mivel a termosztát zárva lesz, így a víz csak a belső vízkörbe jut( motorba, fűtóradiátorba) és onnan nem is fog kifolyni, amíg ki nem nyit a termosztát, ami 85-95 fok körül nyit.

2011. jan. 18. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hülyeséget írtam :D

Pont hogy a belső vízkörbe nem fog bejutni a víz, a hűtőbe igen.

viszont az biztos, hogy a csapvíz nem fogja kimosni, főleg nyomás nélkül.

2011. jan. 18. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Na jó de akkor hogyan?
2011. jan. 18. 18:28
 4/6 anonim ***** válasza:

tisztítóanyagot szoktak beleönteni a hűtővízbe, és evvel jársz kb 1 hetet, és utána leengeded azt a vizet.


Légtelenítés az:


[link]

2011. jan. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen, de ez nem Renault Twingo. Amiket itt ír nincsenek is az én kocsimban.
2011. jan. 18. 20:32
 6/6 anonim ***** válasza:

tök mind1 hogy milyen autó, mindegyiken ugyan úgy kell, kivéve a régiken ahol még a kiegyenlítőtartály egy ilyen kis kanna volt külön a hűtőtől.

(Én a leírás alapján egy E36-os BMW-t légtelenítettem)

2011. jan. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!