Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyi a fedélzeti feszültsége...

Mennyi a fedélzeti feszültsége egy 12 voltos névleges feszültségű akkumulátornak, és mitől csökkenhet ez a fedélzeti feszültség?

Figyelt kérdés
előre is köszönöm a válaszokat
2011. jan. 19. 21:37
 1/4 anonim ***** válasza:
37%
Mi az a fedélzeti feszültség? Egy áramforrásnak kapocsfeszültsége van amit üresjárási feszültségnek is neveznek.Ez a terheletlen állapotban mért feszültség, ami a terheléstől esik le. Pld az autóakku 13,6 V körül van üresben
2011. jan. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
52%

A feszültség csökken, ha a fogyasztás nagyobb mint a töltés, vagy nincs is töltés, akkor előbb utóbb 0-ig is merülhet.

A "fedélzetit" nem tudom értelmezni, ha mégis, repülőre gondolok...

2011. jan. 19. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
A gépjármű fedélzeti fesz.-e 12V os rendszernél 14,4 és 14,2 körül mozog. Ennél nem lehet sokkal magasabb, mert akkor a rendszerbe visszajutó fesz. csúcsok tönkreteszik az elektronikát. A csökkenés oka lehet csatlakozási pontoknál létrejövö fesz esés vagy egy rossz gen. szabályzó is okozhatja.
2013. dec. 20. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Akkumkulátoron(ban) én még nem láttam fedélzetet.

Épp itt van mellettem és töltöm, és ólomakkumulátorról beszélek, mert amúgy nem közölted milyenről is van szó.

Töltési feszültsége (az autóban is ennyi) 14,2V (lehet 1-2 tizeddel több is).

Teljesen feltöltve, magárahagyva, feszültsége elég gyorsan beáll 12,6-12,8V-ra. Ha terhelem, azaz sütöm kifele, veszit töltöttségéből, és a megengedett feszültségig merítve, magárahagyva ca. 11,7V (azért az ólomakkuk között is van különbség). És azért csökkent le a feszültsége, mert kimerült, tovább nem terhelhető, töltésre kell kerülnie.

2013. dec. 20. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!