Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 19 éves F Astra Caravan-ra...

19 éves F Astra Caravan-ra ráköltsek, vagy lecseréljem?

Figyelt kérdés

Csúnyán elkezdett már rohadni a kasztni, motor eszi az olajat, gömbcsuklók kopognak, lökésgátlók, rugók is cserére érettek, stb,stb. Műszaki még fél év, de közeleg... Ha mindent megjavíttatok rajta, kisebb vagyon. De érdemes egy 19 éves kocsira ennyit rákölteni? Ez a dilemma. Ezért gondolkodom azon hogy inkább így ahogy van eladom olcsón, hozzáteszek pénzt és beülök egy 10 évvel fiatalabb autóba. Hitelt nem akarok.

Mit gondoltok? Tapasztalatok?


2011. jan. 20. 17:06
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát ezt neked kell eldöntened.Én egy öreg Ladát újítottam fel teljesen.

Gondolj bele,hogy a teljes felújítás után néhány százezer forintból van egy gyakorlatilag teljesen új autód.Ez valószínű,hogy még hosszú évekig fogja bír ni komoly hiba nélkül.Egy 10 éves használt kocsira ugyan úgy kell költened.


Szóval ha neked nem gáz az,hogy egy 20 éves autóval járod az utakat,és hosszú távra tervezel,akkor megéri felújítani.SZERINTEM!Ne kövezzetek meg,nem kell követni a példámat.Csak leírtam a véleményemet erről.:)

2011. jan. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
19 éves autóra csak abban az esetben szabad költeni, ha valami különleges vagy szerethető autóról van szó. Pl: klasszikus sportautó vagy ilyesmi. Opel Astra nem különleges, csak egy háztartási gép. (Ezzel nem lenézem, csak arra reflektálok, hogy nem egy exkluzív kocsi) Tehát: árajánlatot kell kérni, hogy mibe fájna rendbe tenni. Aztán megnézni, hogy így mit kapnál érte. De szerintem is kedvezőbb egy fiatal autóba átülni. Ami a hitelnemakarást illeti, azzal pedig egyetértek.
2011. jan. 20. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha szereted a kocsid akkor ráköltesz ha csak egy eszköznek tekinted szabadulj meg tőle
2011. jan. 20. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ahogyan írták. Ha a szivbed csücske lett akkor ne hagyd sorsára.Én is voltam hasonló helyzetben és úgy döntöttem, hogy felújítom a 18 éves Jettámat. Aztán mikor elkészült mégiscsak eladtam mert hiába újítottuk fel, sajnos korszerűbb nem lett. Még egy dolog ami ellene szól a felújításnak: ha beléd száll valaki akkor a biztosító az amortizácó miatt alig fizet valamit az öreg autókra. Na persze ne történjen baleset.
2011. jan. 20. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem bántásból de nem értem miért hagytad,hogy ennyi hiba "összegyűljön" mikor előjött egy-egy hiba akkor kellett volna szerintem megcsináltatni és akkor apránként olcsóbban megúszod.
2011. jan. 31. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!