Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a különbség a diesel és a...

Mi a különbség a diesel és a benzines autók között mondjuk adott márkán belül? (Konkrétan az Opel Astra Essentia érdekel)

Figyelt kérdés
Igaz, hogy nő vagyok, de nem olyan válaszokat várok, hogy az egyikbe gázolja kell, a másikba benzin. Inkább a fogyasztásban van különbség, vagy miben? Köszi az ÉRTELMES válaszokat!
2011. nov. 5. 21:53
 1/9 anonim ***** válasza:
Fogyasztásban, karakterisztikában, működési elvben, alkatrészekben, vezetési technikában.
2011. nov. 5. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Diesel előnye:

Kevesebbet fogyaszt a benzinesnél. A Ft/km érték még mindig olcsóbbá teszi az üzemeltetést a benzinesnél.


Diesel hátránya:

Drágább az autó. (Bár ha eladásra kerül, akkor is többet lehet érte kérni mint a benzinesért)


A Rendszeres szervizköltség magasabb mint a benzinesnél. (több és drágább szűrők)


Nagyon érzékeny a gázolaj minőségére a szerkezet. Már egy rosszul sikerült tankolással is haza lehet vágni az üzemanyag befecskendező rendszert.


Apropó, üzemanyag befecskendező rendszerben 1000-1500 bar nyomás van jelen. Nagyon érzékeny szerkezet, nem is bír ki 100-150 ezer kilométernél többet nagyjavítás nélkül, így ez előtt érdemes eladni.


Összefoglalva:

Diesel napi szinten olcsóbb, de a javítási/karbantartási költségek magasak.


Benzines napi szinten drágább, de igénytelenebb a motor, kisebb javítási/karbantartási költségek, komolyabb beavatkozás nélkül is képes több 100 ezer km-t elketyegni...


Nehéz döntés...

2011. nov. 5. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

dízel jobb szerintem

de majd extra hozzáértők kifejtik

2011. nov. 5. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
1000-1500 BAr?? te jólvagy??
2011. nov. 6. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem az az 1000 bar jó lesz 100nak is
2011. nov. 6. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A CR-nél van 2000 is
2011. nov. 6. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az én 1,5 dCi motorom legnagyobb fordulatszámon 1600 Bar-ral spriccel be. Ja és egy ütem alatt 5x.


Hát, itt jár a technika.


CR= Common Rail (Közös nyomócsöves rendszer)

2011. nov. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
OK, ez a szakmai vita nagyon érdekes, bár nem értek hozzá. Esetleg kifejtenétek, hogy ha kocsit vennék, melyiket miért érdemesebb?
2011. nov. 7. 08:20
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Benzinest. Mert olcsóbb és környezetkímélőbb.
2011. nov. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!