Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ma vettem észre, hogy az...

Ma vettem észre, hogy az autóm légszűrője koszos. Milyen problémák lehettek ebből?

Figyelt kérdés
Természetesen ki fogom cserélni de érdekelne, hogy a hanyagságommal mit okozhattam a motornak. Köszönöm.
2011. jan. 22. 10:35
 1/9 anonim ***** válasza:

Jót semmiképpen nem tettél vele, főleg ha turbós.

Mikor cserélted a levegőszűrőt utoljára?

2011. jan. 22. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Pont azért kell a levegőszűrő, hogy az legyen a koszos, ne a motorba kerüljön a por. Illik legalább évente cserélni, vagy kb 15000km-enként. Nem nagy tétel, 2-3000Ft egy szűrő, és 2 perc alatt simán kicserélhető, a legtöbb autónál szervízbe se kell vinni. Olaj+olajszűrő csere hasonlóan évente de legalább 10-15000km-enként (minél jobb olaj annál tovább mehet az autó vele - teszkós olaj-> "hetente" csere...)
2011. jan. 22. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Az igazság az, hogy vettem az autót, egy éve átvizsgáltattam és akkor azt mondták, hogy a légszűrőt még nem kell kicserélni. Most viszont megnéztem és piszkos.

Nem turbós, 1600-as benzines motor. Természetesen kicserélem. Remélem nem csináltam nagy bajt a hanyagságommal.

2011. jan. 22. 11:02
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagy gáz nem lesz tőle, az autód fogyasztásán lehet észrevenni. Koszos szűrővel többet fogyaszt. Ahogy előttem írták, nem nagy tétel, érdemes megvenni. Általában kis műszaki érzékkel házilag is cserélhető.
2011. jan. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2011. jan. 22. 11:03
 6/9 anonim ***** válasza:

"Milyen problémák lehettek ebből?"


Semmilyenek .

Egy légszűrő az mindig koszos ,ha még csak egy hetes már akkor is.

De jól írták ,évente nem árt cserélni.

2011. jan. 22. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Szegény motor szív. Neki senki nem mondta, hogy nem tiszta a légszűrő, ő szív akkor is. Azt szívja, amit tud. Mivel mást nem tud, ezért benzint fog, dúsul a keverék - befecskendezős motorok esetén nem nagyon, karburátorosnál elég erősen. Illetve fulladozik a motor, mert levegőt azt nem nagyon kap, anélkül meg nem tud égni az üzemanyag. Ehhez viszont elég erősen el kell hanyagolni. Ha még nagy vonalakban emlékeztet az újkori önmagára, akkor nincs baj, nem szenvedett maradandó károsodást. Turbós motorok érzékenyebbek rá, mert ott a turbó elég erősen szív és néha hajlamos a középrészhez vezetett kenőanyagot is "felkapni".
2011. jan. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A csere ideje attól is függ hogy milyen környezetben használod.Ha földutakon jársz vele akkor hamarabb kell cserélni,ha autópályán akkor a megadottak szerint.Ami nagy hiba sok autósnál hogy kifújják a levegőszűrőt,ezzel megnyitják a szűrő pórusait,és a por szabadon fog utazgatni keresztül rajta.Ha nagyon tele van és segíteni akarsz rajta akkor kocogtasd oda valamihez hogy a java kihulljon.Persze új szűrő az igazi megoldás
2011. jan. 22. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Semmilyet, ugyanis bármilyen koszos nem engedi át a port. Maximum többet költöttél miatta üzemanyagra.
2017. szept. 20. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!