Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Most kaptam meg a jogosítványo...

Most kaptam meg a jogosítványomat, de dízel autón tanultam. Milyen különbség van a benzines autón elindulásnál? Nagyobb gázzal kell elindulni, hogy ne fulladjak le?

Figyelt kérdés
2011. jan. 22. 11:59
 1/9 anonim ***** válasza:
20%
Nem kell várni vele elindulásnál. Csak max az elektronikus berendezések bekapcsolására.
2011. jan. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
kevesebb ideig kell csúsztatni, több gázzal elindulni, nincs nagy nyomatéka, kicsi az alapjárata
2011. jan. 22. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%

Úgy tenném szemléletessé, hogy sokkal kisebb s pörgősebb "lendkerék" van benne ezért

-állandóan kapcsolgatni, pörgetni kell

-kis benzinessel csak úgy előzhetsz hatékonyan, ha visszakapcsolsz és jól kihuzatod

-kisebb a forgatónyomatéka, alapjárat közelében gyengébb

-többet kell kapcsolgatni

-nem olyan elsztikus ezért pl.négyesben nem tudsz 50-120 ig menni

-valami jó is van a benzinesben kisebb lendkerék(motor) könnyebb indítás-főleg télen(és kisebb akku)

2011. jan. 22. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
92%

"Nem kell várni vele elindulásnál. Csak max az elektronikus berendezések bekapcsolására."


ez butaság

2011. jan. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem sok eltérés van, kb. 5 elindulás után rá fogsz érezni. Én 5 éve nap mint nap dízellel járok és semmi gondom ha átülök anyám benzines Suzukijába. Kicsivel lehet hogy több gázt kell adnod, de ha finoman engeded fel a kuplungot, akkor érezni fogod azt a pontot amikor elkezdi átadni a motor az erőt a kerekeknek, onnantól még egy pici gáz, finoman leszállni a kuplungról és már gurulsz is. Ha aggódsz emiatt akkor menj ki egy üres parkolóba vagy útszakaszra és próbálgasd. Ha néhányszor lefulladsz attól nem fog tönkremenni az autó.
2011. jan. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A mai modern dízelek alacsony fordulatszámon erőtlenek,és könnyen lefulladnak alapjáraton.Ezek már nem azok a régi csettegők amik kettesben is lazán elindultak kis fordulaton.

Benzinessel szinte már könnyebb elindulni.

Egy 2010-es passattal jártam 1,9 td,és egy nap kellett mire megszoktam vele az elindulást. Adni kellett neki gázt rendesen,különben nagyot remegett és lefulladt.

2011. jan. 22. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
64%

szia!


"-nem olyan elsztikus ezért pl.négyesben nem tudsz 50-120 ig menni "


Ezt mire alapozod?:D

Ha nagyon köcsög modón gyilkolnám a kocsit akkor a 120at még 2eset be is megy, miről beszélünk? Más kérdés, hogy baromság, mert sokat fogyaszt ha 4. 120nál ... de otta dizel is sokat fogyaszt ...

2011. jan. 22. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

"nem olyan elsztikus ezért pl.négyesben nem tudsz 50-120 ig menni "


Én tudok. 50-nel is, meg 120-al is. Sőt, nem csak 4-esben, hanem 3-asban is...

2011. jan. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ezt az 50-120-at én sem értem.

Amúgy a modern dízelek nyomatékszegénységében van valami, az 1.4 szívó benzinesemből átültem egy 2.2-es turbódízelbe, és úgy lefullasztottam, hogy még gázt is nyomtam egy kicsit...

2011. jan. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!