Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a különbség vezetési...

Mi a különbség vezetési szempontból dízel illetve benzines autó között?

Figyelt kérdés
5 ös golfon tanulok vezetni ami dízeles, nekünk meg benzines focus van és mondták többen, hogy azzal majd másabb lesz vezetni.
2010. júl. 2. 14:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Benzines autónál az elindulásnál csúsztatni kell a kuplungot, ezt meg kell szokni utána már nem lesz nehéz.

Amúgy, ha elég ügyes vagy, akkor a benzinessel is el lehet indulni gáz nélkül, amíg hideg a motor (nagyobb az alapjárat hidegen benzinesnél).

2010. júl. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
72%
Lényegében annyi, hogy nem kell annyira pörgetni, mint a benzines autót, mert alacsonyabb fordulaton leadja a nyomatékát, izzítani kell indulás előtt, meg nehezebb vele lefulladni. De: Mint ahogy az előző válaszoló írta, hogy a benzinessel emelt alapjárat kell, hogy gáz nélkül el tudj indulni, tévedés. Érzék kell hozzá. Eddig még nem volt olyan autó amivel nem tudtam volna gáz nélkül elindulni, pedig vezettem már jópár-száz autót.
2010. júl. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
22%

Én dieseles focuson tanultam vezetni, nekünk meg benzines focus van.

A benzinesnél jóval több gázt kell majd nyomnod, hogy lefulladás nélkül el tudj indulni. Míg a dieselesnél sokszor még gáz nélkül is el lehet biztonságosan (tehát tuti hogy nem fullad le) indulni!

Nekem a benzines focuson az első 5-10 elindulás még lefulladós-bakkecskézős volt, és utána rájöttem, hogy az elinduláshoz tényleg MUSZÁLY gázt nyomni rendesen!!

A Dieselesnél még az zavaró, hogy undorító hangja van, érdekességnek jó találmány volt, de egy zsákutca az egész(rettenetesen kormol a hengerben, téli indításnál gondok adódhatnak, stb.)! Az autó benzinnel működik!!

2010. júl. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Láb /koordináció/ kérdése.. Még tanultam vezetni, amikor véletlenül 3.-ba téve indultam. És elindultam, oktatóm nem kis meglepetésére.

Igazából szerintem semmi különbség nincs, ha érzék van..

2010. júl. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
24%

A benzinesnél a gáz nélküli induláshoz kell 100 lóerő és 140 Nm.


Egyébként 100 lóerős autómmal gyönyörűen el tudok indulni gáz nélkül, pedig csak 700 az alapjárat.

Negyedgázzal már kipörög a hátsókerék

2010. júl. 2. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Jah ennél a golfnál se kell gáz elindulásnál de majd akkor előbb utóbb ráérzek az itthonira.
2010. júl. 2. 14:38
 7/17 anonim ***** válasza:
Sokkal nagyobb a benzinesnek a hasznos fordulatszámtartománya, mert míg a diesel ~1500tól ~4500-ig megy jól, a benzinesek általában 2000 alatt nem szivesen húznak, viszont utána 6000ig, vagy tovább. Attól függ, hogy hol a leszabályozás.
2010. júl. 2. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
én a 44LE-s skoda 105-el is el tudtam indulni gáz nélkül... Biztos abban is 100LE-s motor volt... Koordináció, és érzék kérdése a dolog.
2010. júl. 2. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben benzinesen tanultam volna, de meg lehet szokni
2010. júl. 2. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

ídes apám áz á különbség ;) ez csak viccc :)

szal az a különbség hogy ha észrevetted (vagy nem) akkor a diselnél ha nyomsz egy kövéret a gázra akkor gondolkodik és utána kezd el felpörögni míg egy benzinesnél ha adsz neki egy kövér gázfröccsöt azonnal megindul és mint az állat elkezd húzni ;)

2010. júl. 2. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!