Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vezetett valaki már úgy, hogy...

Vezetett valaki már úgy, hogy nagyon beteg? Nem veszélyes így vezetni?

Figyelt kérdés
2011. jan. 27. 14:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Vezettem már, nem vészes, csak a 80-at 140-nek érzed kb
2011. jan. 27. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen beteg. Ha megfázás akkor nem vészes, ha lábtörés, kéztörés, szédülés akkor veszélyes.
2011. jan. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha nátha vagy influenza félére gondolsz, akkor szerintem attól is függ, hogy milyen gyógyszerrel kezeled magad... volt, hogy Neocitran ivása után ültem kocsiba, hát eléggé be voltam punnyadva tőle (azóta megfigyeltem, hogy az engem mindig kiüt), nem biztos, hogy meg tudtam volna állni ha hirtelen lelép egy gyalogos. De pl. van egy Coldrex tünetcsökkentő tabletta, abban van koffein is, az nem üt ki, ha tudom, hogy muszáj vezetnem, és rosszul vagyok, akkor azt veszek be. Amúgy ha nagyon lázas az ember, az is veszélyes lehet, nem csak a reakcióideje nő, hanem idegesebb, türelmetlenebb is lesz. Legalábbis én ezt tapasztaltam magamon, úgyhogy inkább otthon maradok, amúgy is az a legjobb, amit ilyenkor lehet tenni.
2011. jan. 27. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A nyárom kénytelen voltam szemhártya gyulladással vezetni, 1100 km-ert. Ha nem csöpentettem a szemembe 1,5-2 óránként, akkor olyan volt, mintha belevágtak volne egy kötötüt a szemembe.
2011. jan. 27. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Persze, majd betegen BKV-zok, hogy a sok csövestől mégbetegebb legyek, nem? FASZT
2011. jan. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nagyon betegen ne vezess mert veszélyes!!!!! Különben meg jogszabály sem engedi meg (KRESZ 4.§. (1) bekezdés b., pontja):


A járművezetés személyi feltételei


4. § (1) Járművet az vezethet, aki


a) a jármű vezetésére jogszabályban meghatározott, érvényes engedéllyel rendelkezik, és a jármű vezetésétől eltiltva nincs;


b) a jármű biztonságos vezetésére képes állapotban van, továbbá


c) a vezetési képességre hátrányosan ható szer befolyása alatt nem áll, és szervezetében nincs szeszes ital fogyasztásából származó alkohol.


(2) A jármű vezetését az üzemben tartó nem engedheti meg, illetőleg a vezető nem engedheti át olyan személynek, aki az (1) bekezdésben meghatározott feltételeknek nem felel meg.


(3) Az (1) bekezdésben említett engedélyt a vezetőnek vezetés közben magánál kell tartania.

2011. jan. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
mindenáron csak addig ameddig hazaérsz lassan valahogy
2011. febr. 7. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!