Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megtehetem? Probléma lenne...

Megtehetem? Probléma lenne belőle? Milyen oldalról töltsek le adásvételit?

Figyelt kérdés
Megvennék az autóm, de az apám nevén van aki nem itt lakik és nem is biztos hogy átírná, Másrészt ő intézte el hogy levették róla rendszámot? .
2011. jan. 29. 09:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát nyilván ha apád nevén van, akkor te nem tudod eladni. Csak ő tudja eladni, ha ő a tulajdonos, neki kell aláírni az adásvételi szerződést. :)
2011. jan. 29. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

[link]


Ezt letöltheted, ez a legújabb 2010 jan 1-től érvényes adásvételi szerződés.

Egyébként nem teheted meg, max akkor, ha hamisítod apád aláírását. Nem jó ötlet...

2011. jan. 29. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Igencsak zavaros itt minden.

"Másrészt ő intézte el hogy levették róla rendszámot? ."

Szerinted erre ki tudhatja rajtad kívül a választ?

1. Nem lehet rendszám nélküli autót átíratni, max. akkor, ha ideiglenesen van a forgalomból kivonva, de akkor is a tulajdonos kell a szerződéskötéshez.

2. ha nem akarja átiratni az új tulaj, akkor üzembentartói szerződést lehet vele kötni, de itt megint a tulajdonos kell a szerződéshez.

3. Ha mégis lesz üzembentartói, a kocsi összes kihágásáért

/tilos parkolás, gyorshajtás, egyebek) téged fognak büntetni.

Úgy gondolom a dolog okirathamísítás nélkül nem megy, bár nem tudom az alap tulajdoni/rendszámi állapotot jól értelmeztem-e.

2011. jan. 29. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat igen az ügy elég zavaros még ennél is. De azért köszönöm.
2011. jan. 29. 10:52
 5/6 anonim válasza:
Ne tedd!A legkevesebb amit rád vernek(ha késöbb gond lenne) a magánokirat-hamisitás vétsége.
2011. jan. 29. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az írásod zavaros, van rajta rendszám vagy nincs?
2011. jan. 29. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!