Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vettem egy motort fél éve ami...

Vettem egy motort fél éve ami ideiglenesen kivan vonva a forgalomból, szeretném tovább adni de csak adásvételit írtunk és nem írattam át a nevemre. Lehet e ebből problémám?

Figyelt kérdés
2011. szept. 21. 18:09
 1/7 A kérdező kommentje:
ma kellene még a válasz. plspls
2011. szept. 21. 18:35
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha rendszámos, akkor lehet, Asszem január 1-től 15napod van az átiratásra, az eladónak meg 5 napja a jármű kijelentésére. Tehát ez már alapból bünti szagú :)


Mivel nincs a neveden, így elég érdekes lesz ha eladod, és nincs aki kijelentse a jármű tulajdonának megszünését. (másrészről , nem irattad át, tehát nem fizettél vagyonszerzési illetéket ... ejnye bejnye)


Szerintem ez így elég csecs lesz, de majd jön valaki, akkor biztosabbat tud mondani.

2011. szept. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem lesz gond! Add nyugodtan el,töltsétek ki az adásvételit úgy hogy te vagy az eladó és add oda az új tulajnak azt az adásvételit is amivel te vetted ! ennyi! max annyi gondod lehet hogy az átírás utáni illetéket neked ki kell csengetned az állam felé.Motornál nem tudom így hirtelen hogy forint/cc.Mulasztási bírságot nem igazán rónak ki.Különben is a tulajtól akitől te vetted a mocit ő sem adta le az adásvételit,fél év alatt már küldtek volna neked felszólítást az átírásra.
2011. szept. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

NEM.

Maximum kapsz egy csekket utólag az elmaradt átírás összegéről.(NAV)

A régi "kettős átírás" megszűnt,mindenki a sajátját fizeti (kivéve ha az árba bele alkudtad a sajátod).

Viszont az ideiglenes kivonás pont fél évre szól,utána automatikusan "visszahelyeződik" a gép magától és újból ki kell vonatni.

Elviekben amúgy is csak műszakival lehetne átíratni tudtommal.

2011. szept. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Utolsó!

A műszaki nem feltétele az átírásnak. Ha nincs műszaki, nem kap új forgalmi engedélyt az új tulaj, csak akkor, mikor leműszakiztatja. De ettől még át kell íratni.


Kérdezőnek: ahogy azt már írták előttem, átírás nélkül is eladhatod ( bár jogszabály szerint a törzskönyv igazolja a tulajdonjogot és az ugye nem a Te nevedre szól )viszont a NAV ( Nemzeti Adó-és Vámhivatal) kirója rád a vagyonszerzési illetéket a késedelmi pótlékkal együtt, hiszen az új tulajdonos átírása alkalmával téged "megleleteznek" az okmányirodában.

2011. szept. 21. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
47%

Utolsó:

" Ha nincs műszaki, nem kap új forgalmi engedélyt az új tulaj, csak akkor, mikor leműszakiztatja. De ettől még át kell íratni. "

Ha nincs új forgalmi akkor mi bizonyítja az átírás megtörténtét? A törzskönyvet talán kiadják??

Régen (még 2 lapos forgalminál) átírták az ilyet de kapott egy bejegyzést a forgalmi belső felére az új tulaj,miszerint : "csak műszaki vizsgával érvényes".

2011. szept. 21. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!

A jármű tulajdonjogát a törzskönyv igazolja, amit kiadnak az átíráskor akkor is, ha műszaki nélkül lett átíratva. A forgalmi engedély csak a forgalomban való részvétel jogosságát igazolja. És igen régen úgy volt, ahogy írtad, 10 évvel ezelőtt.

Ma már nincs ilyen" csak műszaki vizsgával érvényes" bejegyzés.

(35/2000 BM rendelet 76/A §)

2011. szept. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!