Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nehéz jogosítványt szerezni?...

Nehéz jogosítványt szerezni? Szeretném elkezdeni az autó jogsit a közeljövőben, és érdekelne hogy hogy zajlik a jogosítvány megszerzése. Úgyértem hogy pl. kressz után rutinpályán milyen feladatok vannak, stb.

Figyelt kérdés
2011. jan. 29. 21:03
 1/2 anonim válasza:
62%

Nekem könnyű volt megszerezni. Mindent sikerült elsőre megcsinálnom. Azért nem sokan mondhatják el ezt magukról. Persze ehhez szerencse is kell, mert milyen napot fogott ki a vizsgáztatód és mennyi embert buktatott már meg (Mert azért pénz is van benne nekik, ha buktatnak embereket)

Van elsősegélyből. Itt Nógrád megyében könnyű volt, mert gyakorlatilag csak lélegeztetni kellett a bábút és már meg is volt. (Ez 4 évvel ezelőtt volt, tudtommal most már nem a lélegeztetésen van a hangsúly, hanem a mellkasi "masszírozáson")

Kresz elméletet be kell nyalnod. Én egyszer elolvastam a könyvet és csináltam gépen a tesztet, amíg álmomból is felkeltve nem csináltam meg maximum 2 hibával.

Rutin az egyszerű. Ott ha nem vagy béna sikerülni fog.

Ott 4 kötelező van:

Elindulsz a kocsival gurulsz pár métert. Utána adott távon belül fel kell gyorsulnod 40 km-re (Esőben 30km) és meg kell állnod egy "kifeszített" kötél előtt.

Utána tolatás egy adott távig. Utána szlalom a bóják között.

Utána a kihúzott tétel:

Előremenet beállás

Hátramenet beállás

Kézifékes indulás "emelkedőn"

Sarok tolatás

Ipszilon


Rutinon is van elmélet, ahol a kocsi adott részeit kell elmondanod a kötelezőn felül.

Kötelező a kerék, világítás, kormány és pedálok.

Kihúzott lehet: Elsősegély doboz, Olajszint, ablakmosó folyadék, stb.


A forgalom az lutri. Ott függ a forgalomtól és, hogy mennyire megy. Ha a vizsgáztató látja rajtad, hogy határozott vagy és nem csinálsz olyat, amiből baleset lehet, akkor megvan!


Megjegyzem, hogy én előtte soha nem vezettem kocsit és semmit és úgy sikerült.


Egy fiú :P

2011. jan. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi szépen!:)

Remélem nekem is sikerülni fog!:)

2011. jan. 29. 22:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!