Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jobbkormányos autót hogyan...

Jobbkormányos autót hogyan lehet honosíttatni itthon?

Figyelt kérdés

Ha mondjuk Angliában veszek egy autót és itthon akarom használni,akkor milyen kötelezettségeim vannak?

Biztosítás,magyar forgalmi?

Az angol kocsikon a MOT-ot egy évre adják meg,de ha lejár akkor azt csak kint tudom megcsináltatni vagy van M.o.-on is MOT vizsgahely?Mert minden évben csak emiatt több ezer km-t leautózni értelmetlen,de főleg drága.


2011. jan. 30. 13:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát szerintem jobbkormányos autót itthon nem lehet véglegesen forgalomba helyezni.


Ha tévedek nyugodtan javítson ki valaki, erre én is kíváncsi lennék.

2011. jan. 30. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Lehet honosítani, a bal kormány nem akadály. Regisztrációs adót ki kell fizetni, nkh-nál leműszakiztatni, okmányirodában magyar forgalmi+törzskönyv.
2011. jan. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.Tehát én semmit nem akarok rajta átszereltetni,hanem csak a papírokat akarom elintézni hogy ne kelljen visszavinni Angliába a műszaki miatt.

Ez az egész átírásos hercehurca kb nagyságrendileg mennyibe kerülne?Köszönöm.

2011. jan. 31. 00:10
 4/5 anonim ***** válasza:

itt: [link]

kiszámolod a regisztrációs adó összegét.

aztán itt: [link] megnézed melyik ár vonatkozik rád.

Aztán az autó motorjának hengerűrtartalmát megszorzod 18-al, megkapod az átiratási illetéket

6000Ft az új forgalmi

6000Ft az új törzskönyv

Plusz a műszaki ára. [link]

2011. jan. 31. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2011. jan. 31. 22:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!