Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A benzines autókat is érdemes...

A benzines autókat is érdemes néha kiégetni?

Figyelt kérdés

Azt hallottam hogy a legtöbb diesel autóban van részecskeszűrő ami egy idő után eltömődik és 10-20 percen keresztül magas fordulatszámon tartva az autót (4000-4500) ki kell égetni a szennyeződést belőle.

A kérdés az lenne hogy ezt a benzines autóknál is érdemes időnként elvégezni a lerakódott szennyeződések miatt a rendszerben vagy teljesen felesleges?


2011. jan. 30. 19:38
 1/8 anonim ***** válasza:
13%
ilyen h*lyeséget a wartburgos trabis 2 ütemű tulajok körében terjedt...sztem itt se fogsz elérni sz*rt se. hogy égne már ki?
2011. jan. 30. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Autószerelő mondta hogy ezt kéne csinálni... interneten rákerestem és csak ezt találtam hogy diesel autóknál érdemes ezt csinálni a részecskeszűrő miatt de tényleg én kérek elnézést hogy fel merek tenni egy kérdést ..

de azért köszi hogy volt rá időd hogy válaszolj

2011. jan. 30. 19:48
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha folyton 2000 alatt váltasz el akkor érdemes meghajtani néha, igen.
2011. jan. 30. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Személyes tapasztalat:

Ha rövid távon van használva az autó (pl 2 hétig csak városi közlekedés), akkor észrevehetően lomhán fog viselkedni az autó (benzines 1.5)...de ha valamivel hosszabb távra 3-ba kihúzom, utána ugyanúgy fürge lesz városban is...tudományos módját nem tudom, mint mondottam ez csak megfigyelés/tapasztalat...igaz 14 éves az autó 182e km-el

2011. jan. 30. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

Off:


semmi gond :) megbocsájtottam amiért feltetted ezt a kérdést:D első vtam...

2011. jan. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Van értelme alacsony fordulaton a karbon sok helyre ráég és eltomítt mindent..

Magas fordulaton leég.

Ezt ajánlatós kb 500km-enként elvégezni,és kicsit jobban meghajtani.

2011. jan. 31. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A részecskeszűrőnél alkalmaznak még vmilyen tisztító folyadékot is ami állítólag 20000ft körül van literje. Ezt belelocsolják a szűrő előtti szakaszba,majd rákapcsolják komputerre. A magas fordulaton járatot motor kitermeli az eltömődött szűrőt egy időre. Pontosítson valaki ha másképpen tudja.

De itt egy talán jó link:

[link]

2011. febr. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egyik kollégámmal történt,aki egy 1.0-s fiat puntoval járt úgy,mint aki vezetni tanul.Nagyon lassan és alacsony fordulaton.Odáig jutott,hogy annyi korom rakódott le a leömlősornál,hogy egy indítás alkalával ldobta magáról a rendszert.Érdemes tényleg meghajtani néha,de szerintem sokkal érdemesebb rendesen használni.Benzines 3500-4000-ig húzatni és akkor nem kormolódik.
2011. febr. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!