Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi lehet a baja ha beindítom...

Mi lehet a baja ha beindítom a motort alapjáraton meg menet közben tökéletes, de amikor megállok akkor leáll?

Figyelt kérdés

meg amikor lassítok és egyből ráhúzom neki akkor fullad és leáll,

de amikor kicsit húzom neki akkor is fullad de nem áll le.

gyertyát cseréltem!

Segítsetek! KÖSZI!


2011. jan. 31. 16:17
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem kizárt, hogy a motornak hidegen van alapjárata, míg melegen nincs. Ekkor az alapjárati keverék túl dús, esetleg a gyújtás nincs a helyzet magaslatán. Az előbbi eshetőség esetén hidegen probléma nélkül indul, tartja is az alapjáratot (akár szívató nélkül is - ez már baj), lehet neki húzni is, melegen viszont eltűnik az alapjárat, fulladozik. Teljes gázzal történő gyorsításnál elvan magának, nem látszik semmi, úgy "ugrik", ahogy kell neki, kis gáznál viszont csak fulladozik, hörög, mert nem kap levegőt.

A másik esetben hidegen, szépen megy a motor, míg melegen, mikor megnőnek a gyújtásban az alkatrészek ellenállásai, durrogva megáll, mert akkor már nem tud alacsony fordulaton kellő erejű szikrát csiholni.

Ha az alapjárati keverék túl dús, akkor a karburátort kell áthangolni, ha pedig a gyújtás hagy ki, akkor még én sem tudom, mit kell cserélni (gyújtást ritkán javítok, a karburálást jobban szeretem). Bár ilyen nehézkes kérdésfeltevésből aztán nem sok minden derül ki...

2011. jan. 31. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi
2011. jan. 31. 17:59
 3/4 anonim ***** válasza:
Milyen autó ?
2011. jan. 31. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
őőőő nem autó, hanem motor ))
2011. jan. 31. 22:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!