Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Gyakorolnom kellene a jobb...

Gyakorolnom kellene a jobb oldali vezetést, hol lenne rá lehetőségem Budapesten? Vagy ennek közelében.

Figyelt kérdés
2011. febr. 12. 18:11
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha nincs jobbkormányos autód, akkor balkormányossal gyakorolni semmi értelme.
2011. febr. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

ha baloldalt tudsz vezetni, akkor jobb oldalon is.

Átszokásnál figyelmesebben kell.

2011. febr. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Jobbkormányos autót vezetni Magyarországon (és a többi balkormányos országban is) elég macerás dolog. Gyakorolni igazából nem lehet, mindig van olyan közlekedési helyzet ami egy ilyen autóval óriási probléma, előzni például mindig kész öngyilkosság ha nem ül valaki baloldalt. Ha a technikai kezelésre gondolsz akkor a jobbkormányosokban is ugyanaz a pedálok sorrendje, a váltásba meg seperc alatt bele lehet tanulni. Ha nincs balkormányos autód akkor esetleg néhány olyan műhelyt érdemes végigjárni ahol a Brit szigetekről behozott autók kormányának átszerelésével foglalkoznak, külön "oktatás" erre nincs. De én tényleg nem ajánlom hogy ezt forgalomban próbálgasdd.
2011. febr. 12. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Autóm van, vezetni jól tudok. De amitől parázok az a sebességváltó. Nem vagyok benne biztos, hogy balkézzel is kezelni tudom. Ezt akaroltam a kiutazás előtt gyakorolni..
2011. febr. 13. 16:22
 5/9 anonim ***** válasza:
Becsorogsz egy üres parkolóba, ahol van bőven hely és gyakorolgatod.
2011. febr. 13. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
váltsál te az anyósülésen. ugyanaz.
2011. febr. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 SteveTL válasza:

Tudtommal egesz Magyarorszagon jobb oldali kozlekedes van barhol gyakorolhatod. Ha a bal oldali kozlekedesre gondoltal akkor ezt legkozelebb Nagy Britanniaban gyakorolhatod. Ha pedig jobbkormanyos autora gondoltal akkor ne Magyarorszagon gyakorolj, mert tenyleg veszelyes. Amugy a jobbkormanyos autokban a pedalok sorrendje es a sebessegvalto fogozatok is ugyanugy helyezkednek el mint a balkormanyos autoknal a kulonbseg az, hogy nem jobbkezzel valtasz hanem ballal. Az elso 5 percben lesz csak furcsa akkor mindig a kilincset fogod tapogatni, de utana menni fog. A figyelmedet felhivnam arra, ha Nagy Britanniaban vezetsz akkor feltetlenul legyen a nevedre megkotott biztositas, mert anelkul nem vezetheted az autot nem ugy van mint Magyarorszagon, ha van egy autod azt boldog-boldogtalan vezetheti!!! Nagyon szigoruan veszik!!!

Sok sikert a vezeteshez!

2011. febr. 14. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

jobbkormányos autóra gondoltam, igen. És Ciprusra fogunk menni, azért kell.

Köszi, aki érdemleges választ adott!

2011. febr. 16. 09:52
 9/9 anonim ***** válasza:
A váltó kezelését álló helyzetben is a tökéletesen lehet gyakorolni, nem kell ehhez külön tesztpálya, de még jobbkormányos autó sem.
2022. febr. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!