Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Honnan tudom, mennyi a valós...

Honnan tudom, mennyi a valós Km-futása a megvásárolandó autónak, ha kereskedőtől vásárolom?

Figyelt kérdés
:)
2009. febr. 11. 15:08
 1/5 A kérdező kommentje:
Úgy értem, hogy általában visszatekerik az órát. Lehet-e valahonnan ezt tudni?
2009. febr. 11. 15:09
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

szinte kizárt ,hogy megtudd a valós km futást. egy szakember azonban az autó egyéb fontos részeit szemrevételezve a jelekből és látványból megállapíthatja a körülbelülit.

Egy gépkocsi normál használatban 5 éves korára eléri a 100 ezerkm-ert, ha céges, vagy egyéb sűrűn használt főleg a dizelek , akkor általában benne van 150-250 ezer km ennyi idősen.


Érdemes egyébként rendszám alapján a márkaszerviz adatbázisából lekérni a szervizelés adatait, általában a garancia lejártáig meg lehet tudni, hogy mennyit mentek vele.

Ha külföldről behozott, akkor csak reménykedhetsz..

2009. febr. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2009. febr. 11. 15:23
 4/5 anonim ***** válasza:

Írtó sokat elárul az úgynevezett tükör kormány,ami annyit jelent,hogy a sok használattól fénylik elég rendesen,de ha kormányvédőt használtak,akkor az árulkodó jel a vezetőoldali ajtó és küszöb. Ajtó: A sok használattól megkopik és kissé föl le mozog ha megmozgatod,és ez az amit nem szabad,hogy lazán tudd mozgatni. Ha nem csukódik szépen csak ha szinte be kell csapni mint az ólajtót.

Köszöb: A sok ki be szállástól megkopik a festék a köszöbön. Ez is árulkodó jel. Vagy rápillantassz a pedálokra. Ha azok is nagyon kopottak,esetleg már a fém látszik ,akkor biztos,hogy sokat használták. Ha meg zsír úg gumik vannak a pedálokon,az meg gyanús,mert a tulaj,kereskedő nem akarja ,hogy észrevedd mennyit lett használva az autó.


Nekem volt szerencsém egy ilyen autóval találkozni. Olyan tiszta volt és frissen volt pár dolog fényezve,hogy szinte gyanús volt. Amúgy kereskedőnek inkább ne higgy km ügyben. Tapasztalat,hiszen közel voltam a tűzhöz.

2009. febr. 12. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2009. febr. 12. 06:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!